مردان آسمانی

مردان آسمانی

سرورهادیان

سردار شهید حبیب‌الله نوده (امینی اصل)
نـام پـــدر: ذبیح‌الله
تاریـخ تولد: 1329/07/01
اصالت: خوشاب نوده انقلاب
مسئولیت:پاسدار، قائم مقام گردان سیف‌الله
تاریخ شــهادت: 1365/10/21
مــحل شـهادت: شلمچه، عملیات کربلای5
مزار: گلزار شهدای سبزوار

 شهید حبیب‌الله نوده(امینی اصل) فرزند ذبیح‌الله سال1329 در شهر نوده انقلاب از توابع شهرستان خوشاب به دنیا آمد. تحصیلاتش در حد مقدماتی نهضت سوادآموزی بود. 
از همان کودکی در کنار پدر به شغل کشاورزی مشغول شد. پرهیزگار بود و از کمک کردن به دیگران هرگز دریغ نمی‌کرد. اهل نماز شب بود و رساله حضرت امام(ره) را مطالعه می‌کرد و به ایشان علاقه‌ای خاص داشت. در سال1353 به حوزه علمیه قم رفت و با رهروان خط امام(ره) در ارتباط بود. 
وی پس از گذراندن دوران سربازی به روستا بازگشت و پس از چندی ازدواج کرد. ثمره این ازدواج هفت فرزند بود. او مدتی پیش از پیروزی انقلاب در تهران بود. فعالیت‌های پرشوری در تظاهرات ضد رژیم ستمشاهی داشت. در تجمع‌های مردمی با منافقین درگیر می‌شد و با آنان برخورد قاطع می‌کرد. 
گاهی به قم نزد برادرش می‌رفت و اطلاعیه‌ها، عکس‌ها و نوارهای حضرت امام(ره) را تهیه می‌کرد و به روستا می‌آورد. 
همسر شهید می‌گوید: مأموران از فعالیت‌های او مطلع شده بودند و چندین بار منزل ما را بازرسی کردند. پس از پیروزی انقلاب به روستا بازگشت و در بسیج فعالیت داشت و به نگهبانی می‌پرداخت. سپس به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و به مدت 9ماه در تیپ21 امام‌رضا(ع) در گردان رزمی به عنوان تخریب‌چی حضوری فعال داشت. 
پس از آن به عضویت واحد بسیج پایگاه سبزوار درآمد و مسئول ناحیه مقاومت روستایی بود و در کیذور و صدخرو فعالیت می‌کرد و در آگاهی مردم و جوانان روستایی نقش بسزایی داشت. سپس فرماندهی گروهان یکم از گردان سیف‌الله لشکر5 نصر را برعهده گرفت. 
در ادامه به سمت قائم‌مقام گردان سیف‌الله انتخاب شد و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت مخلصانه در تاریخ 1365/10/21 در منطقه شلمچه و در جریان عملیات کربلای5 بر اثر اصابت ترکش به سروسینه و پایش به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاکش پس از تشییع باشکوه، در زادگاهش به خاک سپرده شد. 

برچسب ها :

مردان آسمانی

ارسال دیدگاه