حال دو بازیگر پیشکسوت مشهدی خوب نیست

حال دو بازیگر پیشکسوت مشهدی خوب نیست

غلامرضا بایزان‌منش و مهدی صباغی از بازیگران پیشکسوت تئاتر و سینمای مشهد این روزها در بستر بیماری هستند و حال مناسبی ندارند.
کریم جشنی، رئیس انجمن تئاتر خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیماری دو تن از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر مشهد اظهار کرد: مهدی صباغی این روزها پس از پشت سر گذاشتن سکته قلبی دچار ناتوانی جسمی شده و در بستر بیماری است.
وی ادامه داد: همچنین غلامرضا بایزان‌منش مدتی در بیمارستان بستری بود و این روزها پس از مرخصی از بیمارستان همچنان در بستر بیماری به سر می‌برد و حال خوشی ندارد.
جشنی تصریح کرد: با این حال پس از اعلام عمومی این موضوع از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان، مسئولان شهر مشهد به این مسئله توجه کرده و پیگیر حال این هنرمندان شدند.
وی با بیان اینکه هر چه داریم از پیشکسوتان است، خاطرنشان کرد: این روزها به واسطه شیوع بیماری کرونا معیشت اهالی فرهنگ و هنر وضعیت مناسبی ندارد. در این میان پیشکسوتان این عرصه که توان فعالیت‌های گسترده را ندارند، حال و روز بدتری دارند. در این شرایط وظیفه ما این است به یادشان بوده و آنان را تکریم کنیم چراکه احترام به پیشکسوتان احترام به خودمان است.
وی با بیان اینکه هنرمندان عرصه نمایش صنفی ندارند که از حقوقشان دفاع کرده و پیگیر کارهایشان باشد، عنوان کرد: با این حال ما در حد توان از این هنرمندان حمایت و مراقبت خواهیم کرد.
جشنی با اشاره به راه‌اندازی صندوق اعتباری هنر در سال‌های گذشته گفت: این حمایت‌ها که به صورت سراسری از هنرمندان انجام می‌شود، بسیار ناچیز بوده و دردی از آنان دوا نمی‌کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه