امام خمینی؛ معجزه‌‌‌ الهی

سید هاشم الحیدری؛ دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق، آینده مقاومت اسلامی در پرتو انقلاب اسلامی را روشن می‌داند

امام خمینی؛ معجزه‌‌‌ الهی

الهام‌بخشی رهبر کبیر انقلاب اسلامی برای انسان‌های حقیقت‌جو آن‌گاه پدیدار می‌شود که از کشورهای دور و نزدیک افرادی پیدا می‌شوند که ندای حق‌خواهی ملت ایران به رهبری ایشان را شنیده و به آن می‌گروند.


انقلاب اسلامی رویش اراده ملت‌ها بود که در پنجه پرقدرت ملت ایران متجلی شد و سیلی محکمی به صورت طاغوت زمان و دست‌نشانده‌‌های آن نواخت. سید هاشم الحیدری، دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله عراق است که در نوجوانی با حضرت امام خمینی(ره) آشنا شده و در این گفت‌وگو به تشریح عقاید خود درباره انقلاب اسلامی پرداخته ‌است. 

نقش حضرت امام خمینی(ره) در دولت‌پردازی اسلامی چه میزان بر تاریخ اثر گذاشت؟ 
امام خمینی(ره) معجزه بود و در کل دوران غیبت کبری، مقدس‌ترین اقدام یعنی ایجاد حاکمیت اسلام توسط ایشان صورت گرفت. در تاریخ سه حکومت دینی توسط حضرت داوود، حضرت سلیمان و پیامبر اکرم(ص) داشتیم و پس از پیامبر اکرم(ص) نیز چندین سال حکومت امام علی(ع) و چندین ماه حکومت امام حسن(ع) در تاریخ وجود دارد.

در مطالب خود اشاره کردید امام خمینی(ره) معجزه‌ الهی بود؛ مقصود شما از بیان چنین جمله‌ای چیست؟ 
پس از حکومت‌های دینی که بیان شد شاید حکومت متدین‌ها را داشتیم اما تا انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی که بر مبنای فقه اسلامی باشد، نداشتیم. همه مسلمانان دنیا در دوران امتحان هستیم. اگر مردم ایران نبودند اصلاً انقلاب اسلامی هم نبود، اما امروز جمهوری اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین نعمت الهی و مقدس‌ترین کار در دوران غیبت کبری و بزرگ‌ترین آزمون الهی پیش از ظهور مطرح است. امام خمینی(ره) دین اسلام، تشیع و قرآن را احیا و اسلام را در جامعه جهانی جاری کرد. پیش از آن باوجود حضور علما، اسلام در بازار و جامعه به این معنا نبود و حاکمیت نیز در اختیار ظالمان زمان قرار داشت.
نور اسلام قابل جلوگیری و کنترل نیست؛ با دفاع حسینی ایران در دوران دفاع مقدس و با خواست خدا، نور صادق انقلاب اسلامی گسترش یافته و در دل‌های مردم شرق و غرب عالم جای دارد. اسلام با دولت عزیز عزت می‌یابد. حتی در زمان حضور ائمه(ع) نیز اسلام در خطر بود ولی آن‌گاه که اسلام به حاکمیت می‌رسد، عزت امت اسلام و ذلت منافقان و دشمنان دین خدا با حکومت اسلامی رقم می‌خورد.

برای برخی سؤال است چگونه امام خمینی(ره) توانست نهضتی در سطح امت اسلامی راه بیندازد؛ در پاسخ به این پرسش چه جوابی دارید؟ 
امام خمینی(ره) به تنهایی با یک فریاد شروع کردند که امروز تبدیل به نهضت، انقلاب اسلامی، حکومت و جبهه مقاومت شده و قابل مقایسه با زمان‌های دیگر نیست. آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی اظهار کردند رهبری گفتند هر روز که از گذشت انقلاب اسلامی می‌گذرد، معجزه است ولی به نظر آیت‌الله مصباح، بزرگ‌ترین معجزه انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب هستند و امام(ره) پس از معصومان(ع) بی‌نظیرند. 

آینده مقاومت اسلامی در پرتو اندیشه امام خمینی(ره) را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ 
مقاومت اسلامی با تمسک به اندیشه امامین انقلاب، روشن و به سمت پیروزی‌های بیشتر پیش‌ می‌رود. افول تمام دشمنان جمهوری اسلامی را شاهد هستیم و یکی از نشانه‌ها همین گرایش کشورهای عربی به سمت جمهوری اسلامی است؛ ولی نیاز به ایجاد امید بین جوانان و جهاد تبیین در جنگ نرم داریم.شکست دشمن در همه محور‌ها ثمره اندیشه دفاعی امام خمینی(ره) و دکترین‌های هوشمندانه و مبانی صحیح رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. آمریکا در یمن، سوریه و عراق به نتیجه نرسید و هیچ پیروزی بدست نیاورد. باتوجه به ضعف‌های اقتصادی آمریکا، مسئولان عربستان از آمریکا ناامید شدند. داعش در سوریه و عراق با حمایت‌های مالی و فتوایی عمل کرد ولی به نتیجه نرسید؛ می‌بینیم حتی بر اساس منافع کشورها نیز راه حل مشکلات این‌ها در منطقه، ایران اسلامی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نظر جنبش‌های اسلامی چگونه شناخته‌ شده‌اند؟ 
رهبر معظم انقلاب در تمام حوزه‌های فرهنگی، عرفان، جهان اسلام، سیاست، دشمن‌شناسی و بصیرت، مقاومت، مسائل نظامی و دانشگاهی، معرفتی و سایر موارد صاحبنظر و دارای کرامات هستند. اقدامات و کارهای امامین انقلاب در رهبری جامعه قطعاً بدون وجود معصوم(ع) با این دشمنی‌ها و مشکلات داخلی میسر نیست و شجاعت و بصیرت لازمه شناخت امامین انقلاب اسلامی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه