از کرملین به کرمان

رئیسی پس از تشریح دستاوردهای سفر روسیه عازم مناطق سیل‌زده شد

از کرملین به کرمان

قدس

سید ابراهیم رئیسی که در سفری دو روزه به مسکو رفته بود روز گذشته به محض ورود به کشورمان و با هدف پیگیری وضعیت سیل‌زدگان عازم کرمان شد؛

 اقدامی که از ارجح بودن مسائل داخلی بر سیاست خارجی در دولت سیزدهم حکایت دارد.رئیس‌جمهوری کشورمان پس از بازگشت از روسیه درباره توافقات صورت گرفته با مقامات روس توضیحاتی ارائه کرد. سید ابراهیم رئیسی گفت: مباحث مطرح شده در این سفر در راستای تحقق اهداف کلان سیاست خارجی جمهوری اسلامی یعنی تعامل حداکثری با کشورهای جهان و به ویژه کشورهای همسو بود. 
رئیسی با بیان اینکه در این سفر درباره مسئله پولی و بانکی گفت وگو داشتیم، اظهار کرد: دو کشور می‌توانند در جهت شکست سلطه دلار گام بردارند.  رئیس جمهور ادامه داد: همچنین در زمینه توسعه میادین نفت و گاز و جهش تجارت بین دو کشور توافق شد. دو کشور توافق کردند در گام اول تعاملات تجاری فیمابین را به ۱۰ میلیارد دلار در سال افزایش دهند. افزایش مبادله کالاهای کشاورزی، فعال‌سازی کریدور شمال-جنوب، گسترش همکاری‌های دفاعی و فضایی نیز دیده شد. 
گفتنی است سید ابراهیم رئیسی در جریان سفر دو روزه خود به روسیه علاوه بر دیدار با همتای روس خود، با ایرانیان مقیم روسیه، فعالان اقتصادی و تجار روس و رئیس شورای مسلمانان این کشور نیز دیدار کرد.  رئیس جمهور در دومای روسیه گفت: باید روابط دو کشور به گونه‌ای تنظیم شود که ضمن تأمین منافع متقابل از مداخلات عناصر طرف سوم نیز مصون بماند. 
رئیسی در دیدار با فعالان اقتصادی و تجار روسیه هم گفت: مقدمات نهایی شدن سند جامع همکاری‌های ایران و روسیه فراهم شده است. 
وی در مصاحبه‌ اختصاصی با تلویزیون راشاتودی نیز با بیان اینکه سردار سلیمانی به جامعه اسلام تعلق داشته، بر ضرورت محاکمه عاملان ترور ایشان تأکید کرد. اما همان‌گونه که اشاره شد  رئیس جمهور روز گذشته و به محض بازگشت به تهران هنوز عرق تنش خشک نشده بود که در سفری از پیش اعلام‌نشده و با هدف پیگیری وضعیت سیل‌زدگان کرمان عازم این منطقه شده و برای رفع مشکل دستورات لازم را داد. بازدید هوایی از مناطق سیل زده و دیدار با مردم از دیگر برنامه های رئیسی در این سفر بود.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در نخستین اقدام بعد از ورود به کرمان جلسه‌ای با استاندار کرمان، فرمانده انتظامی کرمان و فرمانده سپاه ثارالله کرمان برگزار کرد.  رئیس جمهور در این جلسه دستور داد از همه امکانات برای رفع فوری مشکلات مردم و جبران خسارت‌ها و استحکام بخشی سیل بندها استفاده شود. بازدید هوایی از مناطق سیل زده و دیدار با مردم از دیگر برنامه های رئیسی در این سفر بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه