سر نخواستن سردار دعواست

مورینیو: آزمون در سطح «سری آ» نیست

سر نخواستن سردار دعواست


حضور سردار آزمون در تيم رم ايتاليا پس از سال‌ها دوری فوتباليست‌های ايرانی از سری آ، آمدن روبرتو مانچينی به عربستان با رقمی باورنكردنی و حضور تيم‌های ايتاليايی در مراحل پايانی ليگ قهرمانان اروپای فصل پيش موجب شده بار ديگر فوتبال سرزمين چكمه در مركز توجهات فوتبال‌دوستان ايرانی قرار بگيرد. البته كالچو و ستاره‌های جذاب آتزوری هميشه مورد علاقه مردم ايران بوده‌اند. در عین حال تماشای آزمون در کالچو با لباس رم هنوز میسر نشده و بسیاری برای رونمایی گرگ‌ها از یوز ایرانی لحظه شماری می‌کنند. با این حال سرمربی تیم فوتبال رم معتقد است سردار آزمون هنوز به سطحی از آمادگی نرسیده است که در مسابقات سری آ ایتالیا به میدان برود. 
مورینیو درباره سردار آزمون مهاجم ایرانی‌اش که در تابستان به‌طور قرضی از بایرلورکوزن به رُم پیوست و هنوز به‌طور کامل ریکاوری نکرده است، گفت: «بازی با سه بازیکن هجومی برای ما آسان نیست، آن هم با بازیکنانی که در اختیار داریم. 
ما سه مهاجم واقعی (لوکاکو، بلوتی و آزمون) داریم و من همه آن‌ها را دوست دارم، سردار آزمون فعلاً در شرایط بازی در این سطح نیست. سرمربی رم در تمجید از مهاجم بلژیکی‌اش البته خاطرنشان کرد: لوکاکو بازیکن شگفت‌انگیزی است و چیز دیگری نمی‌شود در مورد او گفت، بدیهی است که مهاجمان بزرگی در تیم‌های دیگر نیز حضور دارند، اما من از داشتن او، بلوتی و آزمون زمانی که به فرم و شکل ایده‌آلش برسد، بسیار راضی هستم». این یعنی ریختن آب پاکی روی دست علاقه‌مندان به آزمون، چراکه از همان ابتدا هم مورینیو به صراحت گفته بود خرید سردار به سفارش او نبوده و مدیریت باشگاه رأساً اقدام به این انتقال کرده است. 
در همین حال چزاره پراندلی، سرمربی اسبق تيم ملی ايتاليا می‌گويد «اگر تيم رم اين بازيكن را انتخاب كرده، اين يعنی دقت بالایی صورت گرفته و اين بازيكن كيفيت تكنيكی بالایی برای اين تيم بزرگ دارد. البته كه نياز به زمان است تا سردار جا بيفتد چون به هر حال عادات او، روش تمرين كردنش، اختلاف ساعتش و نوع تفكر محيط اطرافش تغيير كرده است».
پراندلی در مورد آزمون اضافه كرد: «باز هم تكرار می‌كنم؛ اگر متخصصان تيم رم اين بازيكن مهاجم را انتخاب كردند، به خاطر اين است كه اين بازيكن ويژگی‌های قابل توجه بالايی دارد».
اما واقعیت حضور سردار در رم این است که برخی هواداران این تیم که انتظار پنجره شلوغ‌تر و خریدهای بزرگ‌تری را داشتند، از انتقال آزمون ناراضی هستند. حتی تیاگو پینتو، مدیر ورزشی آاس رم اعتراف کرد روزی که سردار آزمون را گرفته، ۱۰۰ پیام ناسزا در اینستاگرام داشته که به او می‌گفتند «از اینجا برو گم‌شو، بزن به چاک، تو بی‌عرضه‌ای» ولی وقتی لوکاکو را گرفته همان افراد شروع به تعریف از او کردند و گفتند او پادشاه رم است. دستمزد بالای آزمون، مشکلات جسمانی، سن بالا، حضور در جام ملت‌های آسیا در میانه فصل و نیمکت‌نشین بودن زیاد در بوندس‌لیگا از دلایل مهم محبوب نبودن آزمون میان رمی‌هاست.
با این تفاسیر به‌نظر می‌رسد آزمون که در دوران حرفه‌ای خود با تیم‌های باشگاهی در ۳۱۶ بازی ۱۱۵ گل به ثمر رساند و ۴۸ پاس گل داده اکنون شانس زیادی برای بازی در ایتالیا نداشته باشد و حتی مجبور شود در نیم‌فصل به باشگاهی دیگر منتقل شود. فعلاً که سر نخواستن او در رم دعواست.

خبرنگار: جواد رستم‌زاده

برچسب ها :
ارسال دیدگاه