برنز طلایی برای تیم ملی تنیس روی میز

شاهکار در آسیا

برنز طلایی برای تیم ملی تنیس روی میز

تیم ملی تنیس روی میز کشورمان که  یک پیروزی تاریخی رقم زده و با شکست ژاپن مدال برنز خود را قطعی کرده بود، دیروز برای صعود به فینال به مصاف کره جنوبی رفت و ۳ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.


همانند بازی قبل نیما عالمیان نخستین بازیکن تیم ملی بود که به میدان رفت و در حالی که شانس برد مقابل حریف خود را داشت ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد. در دومین مسابقه نوشاد مقابل بازیکن کره‌ای قرار گرفت‌. او هم همانند برادرش بازی خوبی انجام داد و در یک جدال نزدیک ۳ بر ۲ مغلوب حریفش شد. 
امیرحسین هدایی، سومین ملی‌پوش کشورمان مقابل پارک کره‌ای قرار گرفت و او هم ۳ بر صفر بازنده شد. بدین ترتیب تیم ملی تنیس روی میز کشورمان پس از ۶۵ سال به مدال برنز بازی‌های آسیایی دست یافت. هدایت تیم ملی کشورمان در این مسابقات را جمیل لطف‌الله نسبی برعهده داشت. 

امیرحسین هدایی: می‌توانستیم فینالیست شویم
امیرحسین هدایی پس از شکست سه بر صفر تیم ملی تنیس روی میز ایران مقابل کره‌جنوبی در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار کرد: بازی سختی بود. کره تیمی بسیار قوی است و سه بازیکن همتراز دارد. در دو بازی اول با نتایج خیلی نزدیکی باختیم. این امکان وجود داشت که پیش از بازی من، نتیجه یک - یک مساوی یا حتی دو بر صفر به سود ما باشد اما روز خوب کره بود و جاهایی نیز ما بدشانس بودیم. وی افزود: نتیجه دو بر صفر به نفع کره از نظر روحی و روانی روی عملکرد من بی‌تأثیر نبود. به هر حال ما کار خیلی بزرگی کردیم که روز گذشته ژاپن، تیم سوم دنیا را بردیم. ژاپن تیم خیلی بزرگی است که نفر چهارم دنیا را در ترکیب خود دارد. ما توانستیم این تیم را شکست دهیم. امیدوارم مسئولان حمایت بیشتری کنند تا در مسابقات چهار سال آینده رنگ مدال خود را با طلا یا نقره عوض کنیم.
ملی‌پوش تنیس روی میز ایران در پاسخ به این پرسش که آیا قطعی شدن مدال برنز، آن‌ها را اشباع کرده بود، خاطرنشان کرد: شاید دیشب خوشحال بودیم ولی خیلی زود پیروزی مقابل ژاپن را فراموش کردیم و تمرکز خود را روی بازی امروز گذاشتیم. همان‌طور که گفتم روز خوب کره بود و نتیجه می‌توانست طور دیگری رقم بخورد و شرایط برای من هم به شکل متفاوتی باشد. ما در باد پیروزی روز گذشته نخوابیدیم.
رقابت‌های انفرادی و دوبل از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه