کار در دستان کارشناسان

اساتيد و مديران برجسته رسانه هاي کشور؛ داوران سومين جشنواره

کار در دستان کارشناسان

جشنواره رسانه‌ای امام رضا} یکی از جشنواره های رسانه ای کشور است که به‌منظور شکوفایی ایده‌های نو در گسترش فرهنگ اسلامی و به خصوص سبک زندگی رضوی وارد مصاف رسانه ای شد تا در این بستر اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و تمام دغدغه‌مندان این حوزه را گرد هم آورده و بتواند پیام اسلام ناب محمدی و فرنگ اصیل رضوی را به تمام جهانیان عرضه کند.

بی شک جشنواره رسانه‌ای امام رضا } فرصتی است برای اثرگذاری حداکثری از طریق هم‌افزایی رسانه ای و همچنین ایجاد شبکه‌ ای از فعالین رسانه ای برای ارتقای کمّی و کیفی تولیدات امام رضایی. حدود 50 نفر از اساتید و مدیران ارشد رسانه‌های کشورکار داوری سومین جشنواره رسانه‌ای بین‌المللی امام رضا} را برعهده داشتند.  آستان قدس رضوی نیز که از جمله وظایف محوله او نشر فرهنگ و معارف رضوی است، طی این سالها تلاش کرده، ضمن ترویج فرهنگ رضوی، با برگزاری همایش ها ، رویدادها، سمینارها و ... زمینه تشویق این افراد را فراهم کند که می توان به جشنواره بین المللی کتاب سال رضوی، جشنواره بین المللی رسانه ای امام رضا }، جشنواره عکس رضوی و ...
اشاره کرد.

در حوزه نشر فرهنگ و معارف دینی و رضوی، رسانه نقش بسیار مهمی ایفا می کند و وجود چنین جشنواره هایی توسط آستان قدس رضوی بسیار ارزشمند است؛ جشنواره رسانه‌ای امام رضا} که امسال سومین سال برگزاری آن می باشد، با اهدافی همچون ارتقای کمی و کیفی محصولات رسانه ای با مضامین رضوی و شبکه سازی و تعامل بیشتر با تولید و توزیع کنندگان محتوای رسانه‌ای مرتبط با فرهنگ و سیره رضوی در داخل و خارج از کشور پایه گذاری شده است.

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به مسئله جهاد تبیین اشاره فرمودند، این کلید واژه که ما را به مفاهیم عالی اسلامی می رساند، در جشنواره رسانه ای امام رضا } نمود بسیار خوبی داشته و اصحاب رسانه به عنوان بازیگران اصلی روایت گران صحیح حقایق و نشر دهنده آن هستند. جشنواره رسانه ای امام رضا } در حقیقیت با توجه دادن اصحاب رسانه به موضوعات دینی و معرفتی، موجب تقویت سطح کیفی رسانه ها در این زمینه شده است که این خود عاملی در جهت ترویج فرهنگ رضوی
 است.

در این بین حضور چهره های شاخص و برجسته از هنرمندان کشوری به عنوان داور در جشنواره بین المللی رسانه ای
 امام رضا }، نشان از اهمیت این جشنواره دارد،

داورانی که با سابقه داوری در جشنواره های بین المللی متعدد، با بهره گیری از تجربیات خود، شایسته ترین انتخاب را از بین آثار ارسالی داشته و دارند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه