شفاف‌سازی کارانه پزشکان در سامانه «سپید»

شفاف‌سازی کارانه پزشکان در سامانه «سپید»

مدیر اقتصاد درمان، استاندارد و فناوری‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سامانه «سپید» با هدف شفاف‌سازی نحوه پرداخت کارانه پزشکان در سایت این دانشگاه راه‌اندازی شده است.


دکتر جواد ملکی عنوان کرد: افزون بر راه‌اندازی سامانه سپید، سامانه بررسی درخواست کارانه نیز با همکاری کارگروه توزیع درآمد اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده تا پزشکان به صورت دقیق در جریان محاسبه کارانه خود قرار گیرند.
وی بیان کرد: در نرم‌افزاری که با هدف ایجاد شفافیت در کارنامه مالی پزشکان طراحی شده، همکاران پزشک در جریان تمامی موارد بررسی شده در بحث کارانه قرار می‌گیرند و نبود شفافیت و سوءتفاهم‌هایی که در خصوص کارانه پرداختی پزشکان بود، با ایجاد این سامانه تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.
مدیر اقتصاد درمان، استاندارد و فناوری‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سامانه سپید، میز کار پزشک طراحی شده و پزشک می‌تواند عملکرد خود را در این سامانه بررسی کند، افزود: همه پزشکان شاغل در بیمارستان‌ها می‌توانند وارد سامانه سپید شوند و از قسمت عملکرد پزشک، بیمارستان و سال و ماه مورد تقاضا را مشخص کرده تا اطلاعات مربوط به کارانه خود را مشاهده کنند.
وی تصریح کرد: همچنین از طریق این سامانه یک گزارش تفکیکی که ۳۰بخش مختلف در آن دیده شده است، در اختیار استادان قرار می‌گیرد که شامل اطلاعات پزشک، کارکرد بستری و کسورات بیمه‌ها، ویزیت‌های سرپایی و حق‌الزحمه پزشک مقیم آی‌سی‌یو و در نهایت پرداخت نهایی پیش از مالیات و پس از مالیات دیده می‌شود.
ملکی ادامه داد: میزان مالیات کسر شده به حساب دانشگاه علوم پزشکی مشهد واریز نمی‌شود و به طور کلی مربوط به اداره دارایی بوده و مالیات بر درآمد محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: وضعیت پرداختی پیش و پس از مالیات در این سامانه مشخص است و پزشکان در صورت داشتن ابهام و یا انتقاد در خصوص اطلاعات می‌توانند موضوع را از طریق لینکی که در میز کار پزشک در سامانه سپید قرار داده شده است، پیگیری و مراحل لحظه‌ای درخواست خود را رصد کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه