صیانت از هویت دینی مشهد در برابر برخی تبلیغات بازرگانی

تولیت آستان قدس رضوی در جلسه مشورتی با نماینده ولی‌فقیه و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی و مشهد تأکید کرد

صیانت از هویت دینی مشهد در برابر برخی تبلیغات بازرگانی

تولیت آستان قدس رضوی بر ضرورت صیانت از هویت دینی مشهد در برابر برخی تبلیغات بازرگانی در صداوسیما و فضای مجازی تأکید کرد.


​​​​​​​به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در جلسه مشورتی که با حضور نماینده ولی‌فقیه و مسئولان ارشد دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی و شهر مشهد به میزبانی آستان قدس رضوی در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با تأکید بر اینکه هویت مشهد وابسته به وجود مقدس حضرت رضا(ع) است، اظهار کرد: وجود حرم ‌مطهر امام‌ رضا(ع) در مشهد مهم‌ترین نماد هویتی این ارض اقدس است که هرساله میلیون‌ها زائر از ایران و اقصی نقاط جهان برای کسب معنویت از این بارگاه قدسی به مشهد مشرف می‌شوند؛ بنابراین باید از این هویت صیانت کرد.
وی با تأکید بر اینکه تبلیغات تلویزیونی و فضای مجازی نباید به‌گونه‌ای باشد که موجب تضعیف هویت دینی شهر مشهد شود، خاطرنشان کرد: در تبلیغات نشان‌های تجاری و مجموعه‌های تفریحی در بسترهای مختلف اطلاع‌رسانی به‌ویژه صدا و سیما نباید به‌گونه‌ای عمل کرد که هویت امام رضایی شهر مشهد تحت شعاع قرار گیرد؛ هویت، شهرت و تاریخ مشهد به واسطه وجود مقدس حضرت رضا(ع) بوده و باید از اصالت این شهر پاسداری کرد.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با تأکید بر اهمیت همدلی و هم‌افزایی مسئولان بخش‌های مختلف برای خدمت به مردم، خاطرنشان کرد: از تلاش‌های تمامی مسئولان استانی و شهری در بخش‌های مختلف برای خدمت‌رسانی شایسته به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) تشکر می‌کنم؛ در سایه لطف الهی، توجهات حضرت رضا(ع) و تلاش‌های قابل تقدیر مسئولان، شرایط خدمت‌رسانی به زائران در مناسبت‌های مختلف مذهبی در سال‌های اخیر همواره بهبود یافته و هر سال بهتر از گذشته بوده که لازم است مسئولان با همدلی و همراهی، فرصت خدمت به مردم را مغتنم شمارند.
وی با بیان اینکه متأسفانه امکانات مشهد پاسخگوی جمعیت قابل توجه زائران این شهر نیست، گفت: شهر مشهد با سایر مراکز استان‌ها متفاوت است؛ این شهر سالانه میزبان حدود 30میلیون زائر از شهرهای مختلف ایران و کشورهای جهان است؛ گاهی در مناسبت‌های مذهبی و بازه‌های زمانی 10روزه تا 7میلیون نفر به این شهر مقدس مشرف می‌شوند، بنابراین امکانات مشهد نیز باید متناسب با شرایط آن باشد و مسائل آن باید ملی دیده شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی گفت: مسئولان استان هرکدام به اقتضای مسئولیت خود باید مدام این نگاه را به مسئولان ملی در پایتخت منتقل کنند که نگاه به مسائل مشهد باید ملی و متفاوت با سایر مراکز استان‌ها دیده شود.
وی در ادامه با اشاره به برخی عوامل مخل روند خدمت‌رسانی شایسته به زائران، خواستار عزم جدی مسئولان برای مقابله با پدیده تکدی‌گری، برخورد با معتادان متجاهر و اتمام پروژه‌های شهری در حریم حرم مطهر امام رضا(ع) تا پیش از عید نوروز شد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فضاآرایی‌های شهر مشهد باید به‌گونه‌ای باشد که ضمن نشاط و شادابی، احساس معنویت و قداست شهر را به بیننده منتقل کند، عنوان کرد: فضاآرایی شهری باید به‌گونه‌ای باشد که هرکس وارد این شهر می‌‎شود، احساس نشاط با رنگ و بوی امام رضایی داشته باشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه