«به‌نشر» ناشر برگزیده دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شد

«به‌نشر» ناشر برگزیده دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شد

انتشارات به‌نشر به عنوان ناشر برگزیده دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی انتخاب شد و در جمع چهار ناشر برتر دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی قرار گرفت. 


به گزارش آستان‌نیوز، اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از سلسله برنامه‌های بیستمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ۳۰ بهمن با حضور محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدعلی قاضی‌ عسکر؛ تولیت آستان عبدالعظیم حسنی(ع)، مهدی رمضانی؛ دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محمدرضا هراتی؛ معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی و دبیر دوازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در جوار حرم آستان عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد. 
جشنواره کتاب‌خوانی رضوی بزرگ‌ترین رویداد در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی است که با هدف گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) از طریق انتشار گسترده آن و تولید محتوای ادبی و هنری کتاب‏‌محور زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی و همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. در سال جاری به گفته معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی یک میلیون و 48 هزار نفر در این دوره از جشنواره مشارکت کردند. 36 تن از شهرهای مختلف کشور در بخش‌های خوانش کتاب، قصه‌گویی، داستانک، دست‌سازه، شعرسرایی، کلاژ، نقاشی، نقاشی دیجیتال، هنرهای دیجیتال، پادکست، خطاطی، خوشنویسی، چهار گزینه‌ای، معرفی کتاب و بخش خانوادگی برگزیده شده‌اند. 
انتشارات به‌نشر به دلیل حجم بالا و تنوع آثار چاپی در حوزه رضوی که بیشترین اقبال از سوی مخاطبان را داشته‌اند از سوی هیئت داوران به عنوان ناشر برگزیده دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی انتخاب شد و  در جمع پنج ناشر برتر دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی قرار گرفت. انتشارات محمد، مدرسه، جمال و اطلاعات از دیگر ناشران برگزیده دوازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی هستند. همچنین کتاب‌های «آبی‌ها»، «من ضامن»، «اسب چوبی» و «بیدار شو» از جمله آثار انتشارات به‌نشر در حوزه رضوی این جشنواره برگزیده شدند که به قلم زنده‌یاد سعید تشکری، مصطفی خرامان، مجید راستی، مرضیه جوکار در حوزه سیره و سبک زندگی حضرت رضا(ع) نگارش شده‌اند. 
انتشارات به‌نشر یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه‌‌های انتشاراتی آستان قدس رضوی محسوب می‌شود که از سال 1365 در حوزه تولید، چاپ و توزیع کتاب در سطح کشور آغاز به کار کرده است. این انتشارات با گذشت چهار دهه فعالیت به عنوان یکی از ناشران فعال مذهبی شناخته می‌شود که تاکنون در سه جشنواره به عنوان ناشر برگزیده کودک و نوجوان در سطح کشور و استان خراسان رضوی انتخاب شده و ۱۶۷ اثر این انتشارات در جشنواره‌های جایزه کتاب سال، رشد، نشان ادبیات معنوی، کتاب سال رضوی، جایزه شهید اندرزگو و حتی جوایز مربوط به جشنواره‌های هنری نظیر شیرازه و... برگزیده شده است‌.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه