مردم به سامانه «عید تا عید» مراجعه کنند 

وزیر صمت از طرح خرید اعتباری خبر داد 

مردم به سامانه «عید تا عید» مراجعه کنند 

وزیر صمت گفت: فروشگاه‌هایی در نظر گرفته شده تا مردم در ایام ماه رمضان و عید کالاهای اساسی خرید کنند و پرداختش را بعداً بدون سود انجام بدهند. 


علی‌آبادی روز گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت، واگذاری اعتبار مالی به اقشار مختلف برای خرید را از طرح‌های دولت خواند و گفت: بیش از ۳ هزار فروشگاه در نظر گرفته شده تا مردم در ایام ماه رمضان و عید خرید کنند و پرداختش را بعداً بدون سود انجام بدهند که شامل کالاهای اساسی می‌شود. این اعتبارسنجی برای کارکنان دولت از طریق مجاری خودش و برای سایر مردم از طریق بانک‌ها انجام می‌شود. برای استفاده از این اعتبار، مردم می‌توانند به سامانه «عید تا عید» مراجعه کنند. اگر کسی چک برگشتی نداشته باشد، این اعتبار داده می‌شود و تا ۲۰ میلیون تومان می‌تواند خرید انجام دهد و  بین دو تا چهار ماه بعد پرداخت کند.  وی درمورد تنظیم بازار شب عید هم اظهار کرد: ما اگر بتوانیم شرایط را به نحوی مدیریت کنیم که نیاز و عرضه با هم متوازن باشند، وضعیت سفره مردم بهبود پیدا خواهد کرد. همه تلاش دولت این است که این توازن را برقرار کند. البته با وجود توازن ممکن است سوءاستفاده‌هایی صورت بگیرد که باید با نظارت برطرف شود.
علی‌آبادی همچنین درباره واردات لوازم خانگی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما در لوازم خانگی وضعیت بسیار خوبی داریم و الان وقتش است که بازار را به سمت تعادل منطقی خودش ببریم و کنترلش کنیم. تولیدکننده‌های خیلی خوبی داریم و مردم نباید فریب تبلیغات غیرفنی را بخورند.

خبرنگار: خلیل‌خانه  

برچسب ها :
ارسال دیدگاه