پرداخت 98 درصد غرامت بیمه کشاورزان خراسان جنوبی

پرداخت 98 درصد غرامت بیمه کشاورزان خراسان جنوبی

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال معادل 36/98 درصد کل غرامت به کشاورزان و بهره‌برداران خسارت‌دیده بخش کشاورزی استان پرداخت شد.


محمدحسین بخشی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این مقدار به صورت نقدی پرداخت یا با حق بیمه سال جاری بهره‌برداران تهاتر شده‌ است. همچنین مقدار غرامت باقیمانده به ‌زودی پرداخت می‌شود. میزان کل غرامت سال گذشته بهره‌برداران بخش کشاورزی استان هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال بوده‌ است.
وی سطح بیمه شده محصولات زراعی در سال گذشته را ۱۳هزار هکتار و محصولات باغی را ۱۶ هزار هکتار اعلام و اظهار کرد: در سال زراعی گذشته ۴۰۸ هزار رأس دام نیز در استان بیمه شدند.
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان جنوبی از آغاز بیمه سه محصول کشاورزی همزمان با آغاز فصل بهار و کشت بهاره این محصولات در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: کشاورزان برای بیمه سه محصول پنبه، چغندرقند و ذرت علوفه‌ای از الان می‌توانند اقدام کنند. آن‌ها برای بیمه محصول پنبه تا ۱۰خرداد، ذرت علوفه‌ای تا ۱۵ تیر و چغندرقند تا پایان اردیبهشت امسال مهلت دارند.
بخشی با اشاره به اینکه اکنون بیشتر محصولات کشاورزی خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرند، بیان کرد: بیمه دام و طیور در استان هم در طول سال انجام می‌شود و بهره‌برداران می‌توانند برای این بیمه نیز اقدام کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه