9 دی باشکوه

یوم‌اللهی که باید پرشوربرگزار شود

9 دی باشکوه

غلامرضا نادمی گرو، تحلیلگر سیاسی

اتفاقات تلخ پس از انتخابات سال 8831 و موج‌سواری دشمنان ایران اسلامی بر آن برای به آشوب کشیدن کشور هر چند دارای تبعات منفی بسیاری بود، اما درس‎های آموزنده نیز داشته و انقلاب را بارورتر ساخت. آشوبگران در روز عاشورای این سال با سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده، در خیابان انقلاب حضور یافته و با تخریب اموال عمومی و همچنین ضرب و شتم نیروهای پلیس جو ناآرامی را در تهران حاکم کردند.  عناصر نفوذی این بار هم با شعارهایی ساختارشکنانه‌ ضدیت خود را با اصول اولیه خط امام و رهبری نشان دادند. 
حوادث روز عاشورا هویت کامل جریان آشوب را برملا کرد. اما بی‌حرمتی به این روز، حادثه‌ای معمولی نبود که بتوان از کنار آن به‌سادگی گذشت.  پیش از آن نیز به‌عکس امام راحل (ره) توهین شده و سراسر کشور از این جسارت به خروش آمده بود، با وجود حریم نگه نداشتن عاشورا آتشی بود بر باروتی که طی هشت ماه در وجود مردم علاقه‌مند نظام و انقلاب متراکم شده بود.  نتیجه این انفجار، حماسه ۹دی بود، حماسه‌ای که فقط سه روز پس از عاشورا سراسر ایران را فراگرفت و یک‌بار دیگر نشان داد اکثر قریب به‌اتفاق مردم ایران جدا از دسته‌بندی‌های سیاسی و باوجود گلایه‌هایشان از برخی مشکلات و کاستی‌ها، اما در پایبندی به اسلام، انقلاب و رهبری ثابت‌قدم‌اند. 
حضور خودجوش مردم در این راهپیمایی به حدی گسترده بود که باوجود تلاش رسانه‌های خارجی در عدم بازتاب آن اما نمود خود را داشت و به دشمنان فهماند مردم انقلابی ایران در مواقع حساس به جد از آرمان‌های انقلاب و اعتقادات خود دفاع می‌کنند.  این رخداد تاریخی از این جهت که توانست نسل جدید را با دسیسه‌های دشمنان علیه کشور بیشتر آشنا سازد هم دارای اهمیت بسیاری است. مردم عاشورایی در این روز زیر پرچم ولایت‌فقیه گرد آمده و نشان دادند تا پای جان برای محقق شدن اهداف اسلامی می‌ایستند.
این حضور، یوم‌الله دیگری به تقویم پربار نظام جمهوری اسلامی افزود و با توجه به اهمیت آن و براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید این روز به‌گونه‌ای تجلیل شود که در تاریخ ایران به‌عنوان برگ زرینی از هوشیاری مردم ایران به ثبت برسد. آری حماسه 9 دی با روشنگری‌ها و مدیریت مدبرانه رهبر معظم انقلاب، روح عاشورایی و معرفت دینی و بصیرت سیاسی ملت حماسه‌ساز ایران شکل گرفت. درواقع این رخداد تاریخی و به‌یادماندنی در حقیقت برگ زرین دیگری از تاریخ انقلاب اسلامی ایران و روز دفاع از ارزش‌های دینی ملتی حسینی بود که چشم فتنه گران را کور کرد و توانست نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کند. این روز همواره در تاریخ انقلاب ماندگار خواهد بود. 9 دی یوم‌الله دیگری است که باید پرشکوه 
برگزار گردد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه