لاله‌های فاطمی روی دوش مردم

همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) پیکر مطهر ۲۵۰ شهید گمنام در ۲۵ استان کشور تشییع شد

لاله‌های فاطمی روی دوش مردم

ایران اسلامی ما این روزها حال و هوای متفاوتی را تجربه می‌کند. تنها چند روز پس از برگزاری مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در جای جای وطن عزیزمان، پنجشنبه گذشته و همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا (س) ۲۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در ایام شهادت مادر بی‌نشان خود، روی دست‌های مردم شهیدپرور این سرزمین تشییع و به خاک سپرده شدند.

150 تن از اهالی کاروان بهشت در پایتخت و بقیه در ۲۴ استان کشور تشییع شدند. اصفهان با 25 شهید، در رده دوم تشییع شهدای گمنام قرار داشت. مراسم وداع با این شهدای گرانقدر، در دو روز گذشته در مصلای شهرهای مختلف برگزار شد. این شهدای تفحص شده جزو شهدای عملیات‌ها و مناطق عملیاتی کربلای 5 و 8(شلمچه)، تک دشمن ۶۷(شلمچه، زبیدات و مجنون)، خیبر(مجنون)، والفجر یک و مقدماتی(فکه)، والفجر ۹ (چوار تا سلیمانیه)، کربلای ۶ (سومار)، مسلم بن عقیل (سومار)، بدر(شرق دجله) و رمضان(شرق بصره) هستند. مراسم تشییع شهدای گمنام با مجوز رسمی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد.
سخنران اصلی مراسم روز گذشته در تهران رئیس مجلس بود. محمد باقر قالیباف در این مراسم گفت: امروز انقلابی کسی است که با پیروی از منطق شهدا و امام شهدا و اطاعت از ولایت گره از کار مردم باز کند. وی افزود: این شهدای عزیز و این شهدایی که نماد شهدای تاریخ اسلام و تاریخ مبارزه این سرزمین عزیز ایران ما هستند، در بستر انقلاب اسلامی، لاله‌هایی‌اند بر پیشانی عزت و افتخار ایران عزیز ما و باید قدر دانسته و بدانیم شهدای عزیز پیام آور کربلای ایران هستند. 
پیام خون شهیدان
رئیس جمهور نیز یکی از حاضران در مراسم باشکوه تشییع این شهدای گرانقدر بود. حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در حاشیه این مراسم گفت: امروز پیام شهدا در فضای کشور طنین‌افکن شده و عطر نورانیت و ایثار در جامعه و میان مردم موج می‌زند. وی با تأکید بر ادامه راه شهیدان و ضرورت توجه به پیام شهدا تصریح کرد: پیام خون شهیدان عبودیت خداوند متعال، خدمت خالصانه، گره‌گشایی از کار و زندگی مردم، دشمن‌شناسی و دشمن ستیزی است. 
رئیس جمهور پس از انجام مراسم نیز با صدور پیامی آورد: ایران در سالروز شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره (س) شاهد حضور غرورآفرین، پرشور و بی‌نظیر مردم بابصیرت و انقلابی در تشییع پیکر مطهر ۲۵۰ شهید سرو قامت جاودانه کشورمان بود. حضوری که بیانگر تعظیم فرهنگ ایثار و شهادت و عظمت مردم ولایتمدار و وفادار ایران بود. این‌جانب به عنوان خدمتگزار این مردم به سهم خویش از این حضور گسترده و آگاهانه تشکر می‌کنم.

واکنش کاربران
اما مردم تنها در کوچه و خیابان به استقبال شهدای خود نرفتند. فضای مجازی نیز در چند روز گذشته حال و هوای شهدایی به خود گرفته و کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار پیام‌هایی اوج احساسات و ارادت خود به مقام والای شهدا را ابراز کرده‌ و هشتگ «مهمان داریم» را داغ کرده‌اند. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه