زور سعودی به زندانیان رسید!

۱۷۷ شهید و زخمی حاصل جنایت عربستان و امارات در صعده

زور سعودی به زندانیان رسید!

مـهدی عـلـوی

۶۵ شهید و ۱۱۲ زخمی؛ این تنها آمار شهدا و مجروحان حملات وحشیانه روز جمعه ائتلاف سعودی و اماراتی است که یک مقام بیمارستانی یمن تا عصر روز گذشته اعلام کرده است.


 اینجا آمریکا نیست، اینجا یک کشور اروپایی نیست، به همین خاطر درباره جنایات پرشمار ائتلاف سعودی اماراتی در آن، چیزی در رسانه‌های غربی مخابره نمی‌شود. گناه مردم این کشور فقط این است که در مقابل زورگویی و ظلم ظالم سلفی ایستاده‌اند. به گزارش فارس، بمباران بامداد جمعه یک زندان در استان صعده به یکی از پرتلفات‌ترین حملات ائتلاف سعودی در یمن تبدیل شده و تاکنون براساس آخرین آمار بیش از ۱۷۷نفر شهید و زخمی بر جای گذاشته است. یک مقام صلیب سرخ جهانی نیز به خبرگزاری فرانسه گفته در این حمله بیش از ۱۰۰نفر کشته و زخمی شده‌اند. 
«اسماعیل الورفی» رئیس بیمارستان «الجمهوری» در صعده، در این باره به شبکه المیادین گفت: ۶۵ شهید و ۱۱۲ زخمی به این بیمارستان منتقل شده‌اند و شرایط به‌قدری بغرنج است که مواد و تجهیزات پزشکی به حد کافی برای رسیدگی به زخمی‌ها وجود ندارد. به گفته او حال بیشتر زخمی‌ها وخیم است و انتظار افزایش تعداد شهدا می‌رود و هنوز تعدادی نیز زیر آوار مانده‌اند و تجهیزات کافی برای آواربرداری سریع در دست نیست. «طه المتوکل» وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن نیز به المسیره گفت: ائتلاف سعودی به شکل واضح و روشن غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و عامدانه به دنبال کشتار غیرنظامیان است. 
پس از این اقدام وحشیانه، سخنگوی انصارالله تأکید کرد: ملت یمن با تمام قدرت به این تجاوزها پاسخ خواهند داد. «محمد عبدالسلام» اظهار کرد: «به شهادت رساندن زندانیان زندان صعده، غیرنظامیان در الحدیده و صنعا و حمله به تأسیسات غیرنظامی توسط متجاوزان، نه مردم یمن را به زانو درمی‌آورد و نه اراده آن‌ها را در هم می‌شکند». وی ادامه داد: «بلکه این جنایت‌ها سبب خواهد شد ملت ما به هر شکل ممکن و با تمام قدرت و حقی که دارند، پاسخ دهند». محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن هم بمباران شدید چند روز اخیر استان‌های مختلف این کشور را جنایت جنگی خواند. از سوی دیگر پایتخت و شماری از دیگر شهرهای یمن روز گذشته شاهد راهپیمایی گسترده مردم این کشور علیه جنایات ائتلاف سعودی در بمباران غیرنظامیان و شهادت آن‌ها بود. آن‌ها با سر دادن شعارهای مختلف تأکید کردند حمله را با حمله پاسخ خواهند داد.


برچسب ها :
ارسال دیدگاه