اعلام آمادگی ۶۰۰ نانوایی در مشهد برای دوگانه‌سوزی

اعلام آمادگی ۶۰۰ نانوایی در مشهد برای دوگانه‌سوزی

رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد گفت: به دلیل احتمال افت فشار یا قطعی گاز در برخی مناطق مشهد، صاحبان ۶۰۰ نانوایی در این شهر برای دوگانه‌سوز شدن در فصل زمستان اعلام آمادگی کرده‌اند و اسامی آن‌ها به شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان اعلام شده است.

 مصطفی کشتگر در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این واحدها یا سهمیه بالایی از مصرف گاز داشتند یا صاحبان آن‌ها داوطلبانه برای دوگانه‌سوز شدن اعلام تقاضا کرده‌اند.
وی اضافه کرد: براساس تمهیدات اندیشیده شده در قالب موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل، احتمال یک درصد قطعی گاز یا افت‌فشار برای برخی نقاط مشهد به دلیل افزایش مصرف در روزهای سرد وجود دارد از این رو مدیریت گاز مصرفی برای برخی واحدهای صنفی در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد درخصوص تجهیزات دوگانه‌سوزی نانوایی‌ها در مشهد گفت: ۱۲ سال پیش برخی واحدهای نانوایی نسبت به دوگانه‌سوز شدن اعلام آمادگی کرده بودند که مخزن نفت برای آن‌ها جانمایی شد اما در طول این سال‌ها استفاده از آن به ندرت انجام گرفته و عمدتاً از رده خارج شده‌اند، ازاین رو تقریباً هیچ یک از واحدهای نانوایی برای استفاده از سوخت دوم به لحاظ تجهیزاتی آماده نیستند.
کشتگر افزود: در صورت دوگانه‌سوز شدن برخی واحدهای نانوایی، گاز مایع برای آن‌ها از سوی شرکت‌های متصدی این موضوع که مورد تأیید شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان باشند تأمین می‌شود. وی به مسئله رسیدگی به تخلفات نانوایان پس از اصلاح نرخ نان اشاره و بیان کرد: از تابستان امسال تاکنون و پس از اصلاح نرخ نان، انجام دو مرحله پایش نانوایی‌ها توسط مراکز نظارتی در دستور کار قرار گرفت که در مرحله نخست ۹۰۰نانوایی توسط اتحادیه پایش شد و ۲۶۰ واحد متخلف که مرتکب گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم رعایت موارد بهداشتی و تخلفات دیگر شده بودند توسط اتحادیه شناسایی شدند.

ارسال دیدگاه