ضرورت نظارت سختگیرانه بر ثروت‌های ملی در استان

آیت‌الله علم‌الهدی در دیدار مدیر کل بازرسی استان خراسان رضوی مطرح کرد

ضرورت نظارت سختگیرانه بر ثروت‌های ملی در استان

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: باید با ساختار شورای نگهبان هماهنگی کنید تا در جلسات منظم، نمایندگان این مردم نسبت به عملکرد خود پاسخگو شوند و به شما گزارش بدهند که برای مردم چکار کرده‌اند و کدام اولویت استان را مورد پیگیری قرار داده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار حجت‌الاسلام موسی فتوحی مدیر کل بازرسی استان خراسان رضوی ضمن تأکید بر ضرورت حفظ سلامت اقتصادی در دستگاه‎های مختلف خدمات‎رسان اظهار کرد: بنده این را به شما بگویم که برای تقویت گردشگری سلامت و رونق اقتصاد استان، اگر شرایط رفاهی برای زوار به گونه‌ای فراهم شود که این‌ها بدون فشار اقتصادی بتوانند به زیارتشان برسند، آن زمان است که می‌توانید امیدوار باشید تحولی در اقتصاد شهر و استان صورت بگیرد.
وی با تأکید بر ضرورت نظارت جدی بر وضعیت معادن استان و دفاع تمام عیار از حقوق مردم خاطرنشان کرد: بر موضوع معادن خیلی تمرکز و توجه داشته باشید. بنده کسی را متهم نمی‌کنم زیرا نه فقط قانوناً بلکه شرعاً هم بر ما حرام است؛ اما در هر حال، این را به یاد داشته باشید که این‌ها حق مردم است و هرچه سختگیرتر باشید، هیچ ایراد ندارد؛ زیرا تکلیف شرعی و وظیفه قانونی شما همین دفاع از سرمایه‌های ملی و ثروت‌های استانی است.
مدیر کل بازرسی استان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدام‌های این اداره کل در سال گذشته و نیز در سال جاری گفت: وصول بیش از 30 هزار میلیارد تومان حقوق دولتی و 17 هزار میلیارد تومان مطالبات معوق معادن، درآمدزایی مستقیم برای دولت به میزان بیش از 100 هزار میلیارد تومان و واریز به خزانه به موازات نحوه تأمین آب شرب پایدار استان و نظارت بر سلامت اقتصادی بانک‎ها، چهار مسئولیت نظارتی اداره کل بازرسی در خراسان رضوی است که تمام ظرفیت خود را برای اجرای آن به‎ کار گرفته‎اند.
حجت‌الاسلام موسی فتوحی بیان کرد: امسال بیش از 22 هزار میلیارد تومان فقط درآمد مالیاتی خراسان رضوی بود که به موازات سرمایه‌گذاری بیش از 200 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی، گردش مالی حدود 400 همتی را در سال فراهم می‌کند و در نهایت، اثر مستقیم بر اشتغال‌زایی و توسعه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: یکی از ایرادهای بزرگ شرایط امروز آن است که از ظرفیت ملی نمایندگان استان کمترین استفاده برای پیشبرد اولویت‌های خراسان رضوی صورت گرفته و منتخبان ملت در هر دوره منحصر در پیگیری موردی مطالبات مردم و اقشار بوده‌اند. باید این وضعیت اصلاح شود و به همین دلیل مقرر شده 18منتخب مردم استان در مجلس دوازدهم صدای واحد اولویت‌های عمرانی و راهبردی خراسان رضوی باشند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه