سیل برکناری‌ها در فدراسیون فوتبال به کجا می‌رسد؟ 

پس از سهیل مهدی و خداداد افشاریان

سیل برکناری‌ها در فدراسیون فوتبال به کجا می‌رسد؟ 

ماجرای پرونده فساد در فوتبال همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد ابعاد گسترده‌ فراوانی دارد که با تحقیقات دستگاه قضایی و بررسی‌های ویژه هر روز این پرونده به‌روزرسانی می‌شود تا بخش‌های جدیدی از این فاجعه بزرگ برای افکارعمومی نمایان شود.


در تازه‌ترین اتفاق مرتبط با این پرونده پنجشنبه هفته گذشته دو نفر از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال که ابهاماتی در خصوص فعالیت آن‌ها در این ماجرا وجود داشت از مسئولیت خود استعفا دادند تا به نوعی استارت برکناری‌ها و خداحافظی‌ها در سئول جنوبی کلید بخورد. هرچند رسانه رسمی فدراسیون فوتبال از لفظ برکناری برای خداداد افشاریان و سهیل مهدی استفاده نکرد و تأکید داشت این دو نفر داوطلبانه استعفا داده‌اند، اما برای افکارعمومی کاملاً روشن بود که آن‌ها به واسطه اتفاقات مرتبط با پرونده فساد در فوتبال و حرف‌ و حدیث‌های مرتبط با این موضوع انصراف دادند و حالا برای عادی‌سازی فضا ادعا دارند خود علاقه‌ای به ادامه فعالیت در مدیریت فوتبال نداشتند.
اما گفته می‌شود کناره‌گیری این دو نفر پایان قصه نخواهد بود، بلکه نفرات دیگری هم به زودی همانند خداداد افشاریان و سهیل مهدی از حضور در فوتبال کنار خواهند رفت.
 گمانه زنی‌های زیادی در خصوص احتمال خداحافظی قریب الوقوع برخی مهره‌های کلیدی در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال وجود دارد که به دلیل عدم قطعیت نمی‌توان به اسامی آن‌ها اشاره مستقیم داشت اما به نظر می‌رسد تعداد نفراتی که مجبور به استعفا خواهند شد بیش از 10 نفر است که در میان آن‌ها نام چهره‌های شناخته شده نیز به چشم می‌خورد.
با وجود تحولات روزهای اخیر، همچنان این پرسش کلیدی برای اهالی فوتبال وجود دارد که چرا فدراسیون فوتبال به صورت شفاف در خصوص این پرونده و اتفاقات مرتبط با آن به صورت رسمی اطلاع رسانی نمی‌کند؟ یک مقام آگاه در این خصوص  می‌گوید: «از آنجا که تحقیقات این پرونده در حال انجام است و نهادهای نظارتی و ضابطان قوه قضائیه در حال پیگیری دقیق و جمع آوری اطلاعات لازم در این خصوص هستند، به هیچ عنوان مجوزی برای اطلاع رسانی وجود ندارد، اما قطعاً داستان به اینجا ختم نخواهد شد، بلکه این پرونده ابعاد گسترده‌تری دارد که در روزهای آینده زوایای جدیدی از آن نمایان خواهد شد».
نکته تأمل برانگیز در خصوص پرونده فساد در فوتبال این است که پیگیری‌ها و بررسی‌های روزهای اخیر مرتبط با تخلفات روی‌داده در سال 1400 است و هنوز موارد مشابه و بحث برانگیز در سال‌های بعد نیز در دست پیگیری است که قطعاً با پیشرفت تحقیقات و رسیدگی‌های کارشناسی ضابطان قضایی و نهادهای نظارتی پای افراد دیگری هم به این پرونده باز خواهد شد که آن‌ها نیز به سرنوشت خداداد افشاریان و سهیل مهدی گرفتار خواهند شد و شاهد خداحافظی‌های بیشتری خواهیم بود.

خبرنگار: سینا حسینی  

برچسب ها :
ارسال دیدگاه