از سرقت خود بکاهید!

افزایش تصادفات جاده‌ای مشهد به علت دزدی علائم ترافیکی

از سرقت خود بکاهید!

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشهد گفت: افزایش سرقت علائم ترافیکی در جاده‌های این شهرستان موجب افزایش تصادفات و سوانح جاده‌ای شده است.
به گزارش قدس آنلاین، حسین شیرمحمدیان اظهار کرد: بیشتر این سرقت‌ها در حوالی پاسگاه پلیس راه محور مشهد- سرخس و آزادراه کنارگذر شمالی مشهد روی داده است.
وی گفت: این در حالی است که علائم ترافیکی جاده‌ای به صورت مرتب جایگزین می‌شود، اما سرقت مکرر و شبانه علائم، توان نصب دوباره را از ما گرفته است و از نیروی انتظامی درخواست می‌کنیم گشت‌های خود را در این محورها به ویژه در ساعات شب افزایش دهد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مشهد خاطرنشان کرد: بعضاً ما سارقان علائم ترافیکی را می‌بینیم اما اجازه دستگیری و یا برخوردی نداریم و در صورت بروز اتفاقی در مواجهه با آنان، حتی باید پاسخگوی مراجع قضایی باشیم.
شیرمحمدیان گفت: علاوه بر پایه حفاظ‌های کنار جاده‌ای که آهن شماره ۱۴ است، پایه‌های فلزی علائم جاده‌ای نیز از دیگر اقلام مورد دستبرد سارقان است که آن را با فرزهای شارژی برش داده و در قالب ضایعات آهن به قیمت کیلویی ۱۰ تا ۲۰هزار تومان به فروش می‌رسانند.
وی طول راه‌های اصلی و فرعی شهرستان مشهد را ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: ۸۰۰کیلومتر از این میزان شامل آزادراه و بزرگراه‌های مهم و پرتردد و یا همان راه‌های شریانی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه