حل بحران دمشق؛ همه راه‌ها به تهران ختم می‌شود

حل بحران دمشق؛ همه راه‌ها به تهران ختم می‌شود

قدس

 بحران سوریه رو به پایان نهاده و خبرها حکایت از تلاش همه‌جانبه دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در جهت ثبات هرچه بیشتر این کشور دارد. در همین راستا روز گذشته «گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه به منظور گفت‌وگو در خصوص تحولات سوریه در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن تأکید بر تلاش تهران برای موفقیت روند برقراری صلح و ثبات در سوریه با تصریح بر دیدگاه جمهوری اسلامی در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه، سازمان ملل متحد را بخشی از روند حل بحران این کشور دانست. وزیر امور خارجه کشورمان حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در سوریه و همچنین حملات رژیم صهیونیستی به این کشور را عامل ایجاد خلل در روند حل بحران‌ها دانست و بر ضرورت توجه جامعه بین‌الملل و سازمان ملل به سوریه تأکید کرد. امیرعبداللهیان اضافه کرد، بدون توجه به مسئله آوارگان و تحریم‌های اعمالی علیه سوریه، نمی‌توان بحران این کشور را در مسیر درست راهبری و هدایت کرد.
گیر پدرسون نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز در این دیدار اوضاع سوریه را باثبات توصیف کرد و افزود، در شرایط حاضر هیچ یک از طرف‌ها از تغییر رژیم در این کشور صحبت نمی‌کنند. پدرسون همچنین با مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. علی اصغر خاجی در دیدار پدرسون بر ضرورت استمرار تلاش سازمان ملل برای رفع تحریم‌ها علیه سوریه، کمک‌رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور تأکید کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه