زردنبو علیه خوابالو!

ترامپ در تجمع انتخاباتی : تا پس گرفتن دوباره آمریکا از بایدن آرام نمی‌گیریم

زردنبو علیه خوابالو!

علوی

در میان گاف‌ها و ضعف‌های جدی جو بایدن که ترامپ به او «خوابالو» می‌گفت، تلاش‌های سیاسی و انتخاباتی رئیس‌جمهور سابق و جنجالی این کشور آغاز شده است.

دونالد ترامپ در جمع حامیانش در شهر «فلورانس» ایالت آریزونا سخنرانی خود را با حملات لفظی به رسانه‌های آمریکایی و تکرار ادعای خود درباره پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال۲۰۲۰ بر جو بایدن آغاز کرد. وی ضمن تاختن به دولت دموکرات گفت: رئیس جمهور فعلی، آمریکا را در جهان حقیر کرده و اکنون این کشور مضحکه جهان شده است. ترامپ با تاختن به عملکرد جو بایدن و تمسخر اظهارات او، به گاف‌های رئیس‌جمهور کنونی دموکرات طعنه زد و سپس به وضعیت بد اقتصادی، تورم، خالی بودن فروشگاه‌ها از کالاها و شمار بالای ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اشاره کرد. رئیس‌جمهور پیشین آمریکا سپس به وضعیت کنونی آمریکا در جهان پرداخت و گفت: «پوتین نه تنها تهدید به حمله به اوکراین کرده که اکنون گفته به کوبا و ونزوئلا هم می‌رود. این به معنای فقدان احترام گذاشتن (به آمریکا) است. ما قبلاً هرگز این مشکل را نداشتیم، درست است؟» به ادعای ترامپ «ما هیچ مشکلی با پوتین و اوکراین نداشتیم، ما هرگز مشکلی در ارتباط با رئیس‌جمهور شی (رئیس‌جمهور چین) و تایوان نداشتیم. چین، روسیه و ایران وارد اقدامات تهاجمی و تحریک‌آمیزی شده‌اند که تنها یک سال پیش (دوره ریاست جمهوری ترامپ) جرئت انجام این اقدامات را نداشتند. آن‌ها دارند سر ما بازی درمی‌آورند». رئیس جمهور پیشین ایالات متحده با تشویق حامیان خود برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا اعلام کرد: «این انتخابات بسیار مهم است اما مهم‌تر از آن، انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است. ما دوباره کنترل کنگره را به دست خواهیم آورد، ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت، ما آمریکا را دوباره پس خواهیم گرفت».
در همین حال، گزارش‌ها حاکی از افت شدید اعتماد مردم آمریکا به دموکراسی موجود در این کشور است. بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، بیشتر آمریکایی‌ها معتقدند دموکراسی در ایالات متحده در خطر از بین رفتن است و مردم اعتماد خود را به انتخابات این کشور از دست داده‌اند. به نوشته روزنامه «نیویورک پست»، فقط ۲۶ درصد شرکت‌کنندگان گفته‌اند دموکراسی در ایالات متحده برای نسل‌های آینده تضمین می‌شود و تنها ۲۱درصد موافق بودند دموکراسی در آمریکا ایمن است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه