تأکید بر شکوه و عظمت «مادری» در ایام فاطمیه

در نشستی با رویکرد پیگیری قانون جوانی جمعیت مطرح شد

تأکید بر شکوه و عظمت «مادری» در ایام فاطمیه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ویژگی این سازمان را خادمی مردم برشمرد و با اشاره به بحران جمعیت؛ پیگیری این چالش به صورت قدرتمندانه را از وظایف تمامی دستگاه‌های کشور اعلام کرد.
به گزارش مهر، نشست «هم‌افزایی تعظیم شعائر فاطمیه و روایت مکتب حاج قاسم سلیمانی» با رویکرد پیگیری قانون جوانی جمعیت در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی یادمان شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد.

پیگیری بحران جمعیت از ضروریت‌های کشور است
حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در این نشست هم‌افزایی؛ بیشتر ترجیح داد شنونده نظرات نمایندگان دستگاه‌های اجرایی باشد و تنها به جمله کوتاهی بسنده و اظهار کرد: ما سازمان تبلیغات اسلامی را با افتخار خادم مردم می‌دانیم و مطمئن باشید در جلسات هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی، خاضعانه دستان شما عزیزان را برای بیان دیدگاه‌های تخصصی و کارشناسی که مطرح می‌کنید می‌فشاریم و قدرتمندانه موضوع‌های بیان‌شده و به‌ویژه طرح راهبردی جمعیت را که در این جلسه عنوان می‌شود پیگیری خواهیم کرد.

ضرورت تبیین نقش «مادری» حضرت زهرا(س)
حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی، قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی نیز با اشاره به هم‌افزایی درراستای تعظیم شعائر فاطمیه و مکتب شهید سلیمانی، تأکید بر هم‌افزایی را برای انجام وظایف سازمان تبلیغات اسلامی ضروری دانست و گفت: بی‌شک اگر این هم‌افزایی‌ها و هم‌اندیشی‌ها نبود حتماً کارها به جلو نمی‌رفت. ضمن اینکه برخی ظرفیت‌ها مثل ایام فاطمیه کمک می‌کند تمرکز بیشتری بر عنوان «مادری» داشته باشیم، بنابراین باید از ایام شهادت ایشان تا ولادت حضرت فاطمه(س) تأکید بر عنوان و شکوه مادری را توسعه دهیم به‌گونه‌ای که «مادری» حضرت زهرا(س) تبیین شود.
قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی «بحران جمعیت» را یکی از چالش‌های مهم کشور برشمرد و اظهار کرد: بهترین راهبرد برای برون‌رفت از این مشکل، بهره‌گیری از ظرفیت‌های دینی برای حل مشکلات اجتماعی کشور است و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، ما نیز موظفیم با استفاده از فرصت‌های مناسبتی، فعالیت‌های خود را در امر نهضت خدمت‌رسانی، مواسات و رسیدگی به مشکلات مردم به‌خصوص با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هیئت‌ها، مساجد و مجموعه‌های فرهنگی و هنری افزایش دهیم ضمن اینکه تأکید رهبری نیز برای نهضت خدمت‌رسانی به مردم با موضوع مساجد است.

مجلس و دولت «چراغ جوانی جمعیت» را روشن کردند
علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بابیان اینکه در مورد عظمت حضرت فاطمه(س) گفتنی‌ها زیاد دارد، ولایتمداری حاج قاسم سلیمانی را از جنس ولایتمداری حضرت زهرا(س) دانست و گفت: حضرت فاطمه(س) نشانگر نقش عنصر ولایت و ولایتمداری در معارف عمیق اسلامی است و اگر امروز بخواهیم این ولایتمداری را ترویج کنیم بی‌شک کسی بهتر از حاج قاسم سلیمانی نیست.
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران جمعیت، از قانون تسهیلات مجلس برای جوانی جمعیت خبر داد و همکاری دولت و مجلس را در این زمینه مثبت ارزیابی کرد و گفت: دولت چراغ این حمایت‌ها را روشن کرده و مجلس نیز در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای این قانون، بودجه خوبی را در نظر گرفته است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه