جان فدایی الحشدالشعبی

بسیج مردمی عراق سه خط امنیتی در مرز با سوریه ایجاد کرده است

جان فدایی الحشدالشعبی

علوی

تدابیر امنیتی در عراق در پی حادثه زندان الحسکه سوریه و فرار شماری از داعشی‌ها شدت گرفته است.

 در همین راستا، فرماندهی عملیات الحشدالشعبی در استان نینوا عراق اعلام کرد در برابر هرگونه نفوذ باندهای تروریستی داعش هوشیاری و احتیاط شدیدی وجود دارد و امنیت مرز با سوریه توسط سه خط امنیتی یگان‌های الحشدالشعبی تأمین می‌شود. 
به گزارش فارس، «خضیر المطروحی» در گفت‌وگو با موازین‌نیوز تأکید کرد: واحدهای نظامی در این منطقه کافی است و اگر هم گهگاهی شاهد بروز حوادثی در اینجا و آنجا باشیم، باز این عناصر نمی‌توانند منطقه‌ای را اشغال یا به کنترل خود درآورند. از سوی دیگر نیز با گذشت چهار روز از یورش تروریست‌های داعش به مقر ارتش عراق در منطقه «حاوی العظیم» در استان دیالی، فرماندهی الحشدالشعبی در این استان روز گذشته از آغاز عملیات گسترده برای پاک‌سازی منطقه و سرکوب تروریست‌ها خبر داد. 
در این عملیات ضمن گسیل گسترده سلاح و تجهیزات به منطقه عملیاتی، تیپ سوم، چهارم و بیستم و تیپ «نداء دیالی»، نیروهای ویژه الحشدالشعبی در استان، یگان توپخانه و یگان تخریب شرکت دارند. او تأکید کرد: حملات گاه و بیگاه تروریست‌های داعش علیه نیروهای نظامی و امنیتی، صرفاً موجب افزایش عزم و اراده الحشدالشعبی و دیگر نیروها برای مبارزه با داعش و سرکوب آن‌ها در هر نقطه‌ای شده است.
گفتنی است، شهر الحکسه در شمال شرق سوریه از روز شنبه شاهد درگیری شدید بین شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) و عناصر داعش در پیرامون زندان الثانویه الصناعه بوده است. ناآرامی‌های اخیر با حمله گروهی از تروریست‌های داعش با خودرو بمب‌گذاری شده به زندان الحسکه آغاز شد که به دنبال آن جمعی از تروریست‌های زندانی موفق به فرار از زندان و نفوذ به محله‌های شهر شدند. 
صداهای تیراندازی در این شهر از چهار روز پیش متوقف نشده است. براساس آخرین گزارش‌ها بر اثر این درگیری‌ها بیش از 123 نفر کشته شده‌اند، ۷۷ نفر از اعضای داعش و ۳۹ نفر از اعضای قسد و هفت تن هم غیرنظامی بوده‌اند. 
البته تعداد واقعی کشته‌ها بسیار بیشتر است. گفته می‌شود صدها زندانی داعشی بازداشت اما ده‌ها نفر نیز فرار کرده‌اند که هنوز تعداد دقیق آن‌ها مشخص نیست.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه