سبک زندگی فاطمی را تبلیغ کنیم

سبک زندگی فاطمی را تبلیغ کنیم

امروزه ارائه الگوی صحیح و کاربردی در حوزه رفتار بسیار ضروری است... در جامعه کنونی جوان‌ها در جنگ نرم فضای مجازی در حال قربانی شدن هستند؛ لازم است مبلغان با معرفی سبک زندگی حضرت زهرا(س) و ارائه ابعاد مختلف رفتاری ایشان به مقابله با این موضوع بپردازند.
موضوع «احترام» در رفتارهای متقابل در خانواده و اجتماع هم از عواملی است که از آن غفلت کرده‌ایم. به نظر می‌رسد سبک زندگی غربی موضوع احترام را مانعی برای حوزه رفتاری و اهداف شوم خود می‌داند... بنابراین باید فضیلت احترام به صورت گسترده در جامعه رواج پیدا کند... خداوند موضوع احترام به والدین را در چهار آیه در قرآن کریم مانند آیه ۳۶ سوره نساء (وَلَا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئًا وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا) در کنار وحدانیت خود قرار داده که نشانه اهمیت این مقوله است... با توجه به گزاره‌ای تاریخی، حضرت زهرا(س) در مقام «دختر» بودن خود تمامی دستورات الهی نسبت به احترام به والدین را به صورت کامل انجام داده است. در خصوص نقش «همسری» هم اصولی مانند اصل تکریم، حس قدردانی، محبت، آراستگی و… در رفتار ایشان نمایان بوده است. مبلغان می‌توانند با مراجعه به کتاب «سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا(س)» اثر محمدرضا جباری با این اصول آشنا شوند.
تربیت فرزند در عرصه‌های دینی، اخلاقی، اجتماعی، عاطفی و سیاسی نیز از جمله مسائلی است که می‌توان با مطالعه سبک زندگی حضرت فاطمه(س) به آن راه یافت.
برگرفته از سخنان حجت‌الاسلام رفیعی در سلسله نشست‌های فاطمی

برچسب ها :
ارسال دیدگاه