بیمارستان خوسف در کمای بی‌پولی

بیمارستان خوسف در کمای بی‌پولی

یکی از شهرستان‌های خراسان‌جنوبی که از کمبود زیرساخت درمانی رنج می‌برد شهرستان خوسف بوده و اگرچه چند سال از کلید خوردن پروژه ساخت بیمارستان در این شهرستان می‌گذرد اما هنوز این پروژه به سرانجام نرسیده و جزو مطالبات اصلی مردم است. یکی از شهروندان خوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: متأسفانه شهرستان خوسف باوجود اینکه در نزدیکی مرکز استان بوده، اما نبود بیمارستان برای مردم این شهرستان دردسرساز شده و باید خانواده بیماران برای رساندن بیمار خود به مرکز درمانی به مرکز استان مراجعه کنند.
وی افزود: این امر علاوه بر اینکه بر هزینه درمانی بیماران افزوده، سبب استرس و نگرانی فراوان اطرافیان بیمار می‌شود. حسین دهقانی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دراین باره گفت: جلسه‌های مختلفی در دانشگاه در این زمینه برگزار شده که پیمانکار در برخی از موارد اعلام عدم نقدینگی کرده که این موضوع با توجه به تورم بازار و قیمت پایین‌تر دادن این شرکت قابل پیش‌بینی بود.
وی ادامه داد: دانشگاه در شهریورماه 1398 به خاطر کار انجام نشده به این شرکت اعتبار تزریق کرد و در این زمینه دانشگاه این ریسک را انجام داد تا تأمین نقدینگی برای این شرکت صورت گیرد. دلیل انجام ریسک‌های دانشگاه این بوده که همین پیمانکار روی این پروژه کار کند تا هزینه‌های مازاد به سبب تورم موجود در بازار به پروژه تحمیل نشود.
وی گفت: در دو سال گذشته چند بار اخطار فسخ قرارداد صادر شده و در آخرین جلسه پیمانکار متعهد شده حداکثر تا پایان دی‌ماه جاری از محل دریافت مطالبات صورت وضعیت کارکرد و تعدیل نسبت به خرید اقلام ضروری اقدام نماید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه