زخم «شیخ جراح» تازه شد

تخریب خانه یک فلسطینی دیگر در قدس اشغالی

زخم «شیخ جراح» تازه شد

علوی

خوی تجاوزگری و پایمال کردن حقوق دیگران توسط رژیم صهیونیستی روزی در جنگ با نوار غزه خود را نشان می‌دهد و روزی در تخریب منازل فلسطینیان ساکن کرانه باختری نمود دارد.

پس از چند روز مقاومت اعضای یک خانواده فلسطینی در مقابل اقدام صهیونیست‌ها برای تخریب منزلشان، آن‌ها سرانجام بامداد روز گذشته بازداشت شدند و منزل یاد شده نیز تخریب شد. به گزارش فارس، بلدوزرهای رژیم صهیونیستی بامداد روز گذشته به جان منزل خانواده «صالحیه» در محله «شیخ جراح» قدس افتادند. 
بر اساس گزارش «فلسطین الیوم» ابتدا پلیس رژیم صهیونیستی و یگان‌ ویژه این رژیم به منزل یاد شده یورش بردند و اعضای خانواده به همراه کسانی که با آن‌ها اعلام همبستگی کرده بودند را بازداشت کردند. در ادامه این گزارش آمده: نظامیان صهیونیست اعضای این خانواده را حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار دادند. همچنین در عملیات بازداشت از بمب‌های صوتی استفاده شد و نظامیان اشغالگر اجازه امدادرسانی به افرادی که زخمی شده بودند را ندادند. بر اساس گزارش رسانه‌ها، 26 نفر در اعتراض به این اقدام وحشیانه بازداشت شدند. گفتنی است نظامیان رژیم صهیونیستی دوشنبه هفته جاری برای تخریب این منزل به محله شیخ جراح آمده بودند اما اعضای خانواده صالحیه تهدید به آتش زدن منزل و نیز خودسوزی کرده بودند و این مقاومت جانانه تا صبح روز گذشته هم ادامه داشت. به دلیل تداوم فشارهای شهرک‌نشینان صهیونیست و تبانی آن‌‌ها با دادگاه‌های قدس تحت نفوذ اسرائیل، خطر آوارگی و کوچ اجباری نزدیک به ۵۰۰ فلسطینی را در قدس که دارای ۲۸ منزل در محله شیخ جراح هستند، تهدید می‌کند. فلسطینی‌ها به موجب توافق‌نامه‌ای که در سال ۱۹۶۵ میان دولت اردن و «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی وابسته به سازمان ملل) بسته شد، مالک این زمین‌ها در قدس محسوب شده و منازل آن‌ها توسط دولت اردن ساخته شد. اما صهیونیست‌ها در ادعایی عجیب اعلام کرده‌اند زمینی که منازل فلسطینی‌ها در آن بنا شده قبلاً متعلق به خانواده‌های یهودی بوده است! رژیم صهیونیستی اکنون با تبانی در دادگاه‌های قدس اشغالی توانسته این ادعای دروغ خود را به کرسی بنشاند و امروز، صدها فلسطینی دیگر با آوارگی اجباری روبه‌رو هستند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه