زنگ خطر برای مربی پرتغالی به صدا درآمد

آمار ضعیف ژوزه مورایس در سپاهان

زنگ خطر برای مربی پرتغالی به صدا درآمد

«ژوزه مورایس» سرمربی پرتغالی تیم فوتبال سپاهان از تیر ۱۴۰۱ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و همچنان به کار خود در سپاهان ادامه می‌دهد. مورایس با سپاهان تاکنون نتوانسته عنوان قهرمانی را بدست آورد و فصل گذشته در هفته‌های پایانی قهرمانی را به پرسپولیس واگذار کرد.


در ابتدای فصل بیست و سوم، باشگاه سپاهان با جذب بازیکنان ستاره در فوتبال ایران، تیم خود را تبدیل به یک تیم کهکشانی کرد اما در پایان نیم فصل اول باز هم این تیم نتوانست در سکوی نخست قرار گیرد و این بار استقلال تهران بالاتر از سپاهان در صدر جدول قرار گرفت. مورایس در ابتدای فصل و به دلیل قانون سقف بودجه باشگاه‌های فوتبال از چند بازیکن جدید خود از جمله عیسی آل کثیر نتوانست استفاده کند و قرارداد ۶ بازیکن این تیم هم به درخواست فدراسیون فوتبال بار دیگر اصلاح شد تا مورایس برای استفاده از پیام نیازمند، رضا شکاری، رضا اسدی، هادی محمدی، کاوه رضایی و احسان پهلوان مشکلی نداشته باشد.
آخرین شکست سپاهان تحت هدایت مورایس به روز پنجشنبه ۲۶ بهمن و دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ برابر الهلال عربستان بر می‌گردد.
با این شکست، سپاهان در چهار بازی متوالی موفق به کسب امتیاز از حریفان خود نشده و همه دیدارهای خود را واگذار کرده است. چهار شکست متوالی ضعیف‌ترین آمار ژوزه مورایس از بدو حضورش در سپاهان به شمار می‌رود و حتی در نخستین سال حضور این مربی در این تیم اصفهانی، آن‌ها دو شکست متوالی نداشته‌اند، اما مورایس با داشتن بازیکنان ستاره، آمار بسیار ضعیفی را از خود به ثبت رسانده است.
سپاهان در شرایطی مقابل الهلال با نتیجه 3 بر یک بازی را واگذار کرد که نمایش خوبی داشت ولی برخی جزئیات سبب شد تا طلایی پوشان اصفهانی نتیجه ناامید کننده‌ای در مصاف رفت کسب کنند.
اخراج دانشگر ضربه بزرگی به سپاهان در بازی رفت مقابل الهلال بود و پس از اخراج این بازیکن بود که شاگردان مورایس دو مرتبه دیگر دروازه خود را باز شده دیدند.حالا در شرایطی که هادی محمدی هم همچنان محروم است و حتی در صورت صعود سپاهان به مرحله بعدی در دیدار رفت مرحله یک چهارم نیز حضور نخواهد داشت، مورایس باید فکری برای قلب خط دفاعی تیمش داشته باشد.
در کنفرانس خبری پس از پایان این مسابقه خبرنگاران به ضعف سپاهان در خط دفاعی اشاره کردند که اصلاً مورد قبول این مربی پرتغالی قرار نگرفت و او معتقد بود تیمش در ساختار دفاعی نیز بهبود دارد وگرنه نفرات دفاعی او تا پیش از اخراج دانشگر کارشان را درست انجام داده‌اند. سپاهان فرصتی برای بازی برگشت ندارد و باید خیلی زود خودش را با اصلاحاتی که مورایس در استراتژی تیم و همین‌طور آرایش نفراتش ایجاد می‌کند، آماده مصاف دور برگشت برابر الهلال کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه