آینده مبهم اوسمار در پرسپولیس

جام، شرط بقای مرد برزیلی؟

آینده مبهم اوسمار در پرسپولیس

مدیران باشگاه پرسپولیس پس از آنکه در نیم‌فصل نخست فصل جاری هدایت تیمشان در اختیار یحیی گل‌محمدی بود، امیدوار به ادامه همکاری با این سرمربی باتجربه و البته پرافتخار بودند و تصور می‌شد پس از استعفای گل‌محمدی در رفسنجان، این سرمربی برای بازگشت به نیمکت پرسپولیس رضایت خواهد داد، اما شکاف عمیق ایجاد شده میان مدیریت و کادرفنی سرخپوشان منجر به جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس شد.


جالب آنکه پس از جدایی یحیی، نام چهره‌های سرشناسی برای جانشینی او به میان آمد اما مدیران باشگاه پرسپولیس یک انتخاب غیرمنتظره داشتند؛ اوسمار ویرا.
ویرا که در یک‌سال اخیر در نقش مربی پرسپولیس و در قامت دستیار اول یحیی گل‌محمدی فعالیت می‌کرد، حمایت ویژه بازیکنان را به عنوان پشتوانه خود داشت و بعد از آنکه مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ به نتیجه نرسید، رضا درویش و همکارانش در تیم مدیریتی باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفتند تا به اوسمار ویرا اعتماد کنند. جالب آنکه در روزهای نخست انتخاب ویرا، موضع‌گیری‌های تندی علیه او انجام شد اما حالا شرایط تعدیل شده و سرمربی برزیلی و جوان سرخپوشان از حمایت چشمگیر هواداران هم برخوردار است.

رکورد 77 درصدی ویرا در پرسپولیس!
اوسمار ویرا تجربه 9 حضور روی نیمکت پرسپولیس را در لیگ برتر و جام حذفی در کسوت سرمربی بدست آورده است. در دوران سرمربیگری او، سرخپوشان پایتخت تنها در همان بازی نخست برابر آلومینیوم اراک شکست خوردند و بعد از آن توانستند در هشت مسابقه در لیگ برتر و جام حذفی، هفت برد بدست آورند که رکورد جالب‌توجهی محسوب می‌شود. صعود به رتبه دوم جدول، رساندن فاصله با استقلال به یک امتیاز و حضور در جمع 16 تیم برتر جام حذفی، از جمله دستاوردهای ویرا در طول 9 بازی اخیر به شمار می‌آید و او توانسته رکورد 77 درصد پیروزی را در دیدارهایی که در نقش سرمربی پرسپولیس فعالیت کرده از خود به جای بگذارد.

(7+4) بازی برای فتح سه‌گانه!
پرسپولیس تا پایان فصل در لیگ برتر هفت مسابقه دیگر دارد که اگر استقلال بلغزد و سرخپوشان بتوانند به روند بردهای خود با اوسمار ویرا ادامه بدهند، آن‌گاه شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارند. ضمن آنکه با توجه به رسیدن به جمع 16 تیم برتر جام حذفی، فاصله سرخپوشان تا کسب مقام قهرمانی جام حذفی، چهار مسابقه است و این آمار و ارقام نشان می‌دهد که موفقیت در طول 11 بازی احتمالی آینده می‌تواند در نخستین سال سرمربیگری اوسمار ویرا در فوتبال ایران او را به مقام قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و البته سوپرجام برساند که رکوردی حیرت‌انگیز محسوب می‌شود!
اوسمار ویرا امروز در شرایطی باید در آبادان که به برزیل فوتبال ایران شهرت دارد تیمش را مقابل صنعت نفت هدایت کند که از حساسیت مسابقه تیمش آگاه است و می‌داند پیروزی در برابر زردپوشان آبادانی که از اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به لیگ یک به شمار می‌آیند از چه اهمیت بالایی برای رسیدن به جام قهرمانی برخوردار است. 
به هرحال صنعت نفت در کنار نساجی و استقلال خوزستان فانوس به‌دستان لیگ بیست و سوم به شمار می‌آیند و تا حدودی این تیم برای بقا در لیگ برتر به یک معجزه نیازمند است؛ باید ببینیم فراز کمالوند و تیمش می‌توانند بعد از زمین‌گیر کردن سپاهان در آبادان پرسپولیس را در هم حساس‌ترین مقطع فصل به چنین سرنوشتی دچار کنند؟

مدیران پرسپولیس تا روز پایانی صبر می‌کنند
رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس روز گذشته در حاشیه تمرین تیم پیشکسوتان توضیح داد مدیریت باشگاه از اوسمار ویرا برنامه خواسته اما به نظر می‌رسد تمدید قرارداد او پیش از پایان فصل انجام نخواهد شد. براساس توافق طرفین، اوسمار ویرا تا پایان فصل جاری با پرسپولیس قرارداد دارد و بدون‌شک ناکامی در مسیر قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی می‌تواند معادلات را علیه این سرمربی برزیلی تغییر بدهد، اما به نظر می‌رسد اگر او بتواند یکی از این دو جام را در پایان فصل برای پرسپولیس به ارمغان آورد، جایگاهش روی نیمکت سرخپوشان تضمین شود و مدیران باشگاه تصمیم خود برای تمدید قرارداد ویرا را عملی ‌کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه