ضربه ملایم مغزی ۲

حمله به پایگاه عین‌الاسد با پهپادهای انتحاری همزمان با سقوط بالگرد صهیونیستی

ضربه ملایم مغزی ۲

علوی

این روزها پایگاه‌ها و تجهیزات نیروهای اشغالگر آمریکا در عراق و سوریه آماج حملات گروه‌های مقاومت قرار گرفته است. پس از آنکه روز دوشنبه پایگاه ویکتوری متعلق به ایالات متحده در بغداد هدف حملات پهپادی قرار گرفت، منابع خبری از حمله دوباره پهپادی به پایگاه عین‌الاسد استان الانبار در غرب این کشور خبر دادند.

به گزارش فارس، این پایگاه زمانی خبرساز شد که در قسمتی از برنامه انتقام خون سردار سلیمانی، هدف حمله ۱۳موشک بالستیک کشورمان قرار گرفت. هر چند یک مقام ائتلاف آمریکایی نیز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد نیروهای پدافندی مستقر در این پایگاه توانسته‌اند دو پهپاد مهاجم به عین‌الاسد را ساقط کنند، اما گفته می‌شود این حمله به وسیله چهار پهپاد انتحاری صورت گرفته و خوابگاه نیروهای آمریکایی و انبار موشک‌ها از جمله اهداف اصلی پهپادها بوده‌اند. همزمان با این حمله پهپادی، کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در جنوب بغداد نیز هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت. سه روز پیش هم پایگاه العمر آمریکا در سوریه هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای قرار گرفته بود.
گروه‌های مقاومت عراقی بارها اعلام کرده‌اند هیچ‌گونه حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق به هیچ بهانه‌ای را نخواهند پذیرفت و تفاوتی میان نیروهای عملیاتی و مستشاری وجود ندارد. در این راستا قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل‌الحق روز یکشنبه در تجمع بغداد خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «فرزندان مقاومت آماده‌اند درس‌های بیشتری به شما بدهند. اشغالگران آمریکایی باید درک می‌کردند این مردم بزرگ نمی‌توانند این اشغال را بپذیرند. اشغالگر آمریکایی باید پیام‌های مقاومت اسلامی را درک می‌کرد؛ اما هنوز این را درک نکرده است».
از سوی دیگر، همزمان با افزایش تنش‌ها علیه اشغالگران ایالات متحده، حوادث مشکوک امنیتی علیه صهیونیست‌ها ادامه دارد. در همین راستا، شبکه خبری الجزیره گزارش داد بر اثر سقوط یک بالگرد نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در نزدیکی سواحل بندر حیفا سه سرنشین آن زخمی شده‌اند، اما ساعاتی بعدتر رسانه‌های صهیونیستی از مرگ دو سرنشین این بالگرد خبر داده و اعلام کردند یک سرنشین دیگر به بیمارستان منتقل شده است. برخی منابع خبری به نقل از رسانه‌های عبری گزارش دادند: نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بحبوحه گزارش‌هایی از سقوط این بالگرد، جلسه‌اش را ناتمام رها کرده است. رسانه‌های عبری‌زبان در ساعات اولیه وقوع این اتفاق تصریح کردند ارتش رژیم صهیونیستی با صدور دستورالعملی، رسانه‌ها را از اطلاع‌رسانی درباره سقوط یک بالگرد در نزدیکی سواحل حیفا منع کرده است. برخی از ناظران خبر دادند یکی از کسانی که در این حادثه مشکوک به هلاکت رسیده، ارز شخینی معاون پایگاه هوایی رامات دیوید، از مهم‌ترین پایگاه‌های هوایی رژیم اسرائیل است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه