سرشاخ دبیر با یانکی‌ها

حتی به یک نفر ویزا ندهند، مسابقه منتفی است

سرشاخ دبیر با یانکی‌ها

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تسلیت درگذشت محمدرضا یزدانی خرم، در مورد اینکه در مدت اخیر چهار رئیس فدراسیون فوت کرده‌اند، گفت: دعا کنید پنجمین نفر من باشم و شهید شوم.دبیر تأکید کرد: از همان روز اول وعده دادم و گفتم انتخابی را جدی می‌گیرم و کشتی‌گیران هم باید جدی بگیرند، به قبل کاری ندارم و دوره خودم را می‌گویم، در کشتی آزاد و فرنگی کسی را ندیدید که بدون انتخابی به المپیک و مسابقات جهانی رفته باشد.

حمله به کمیته المپیک
رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه کمیته ملی المپیک اعلام کرده تیم اول به بازی‌های آسیایی می‌رود، عنوان کرد: هنوز هیچ توافقی نکردیم و منتظریم تیم جدید المپیک بیاید. کمیته برای ما تصمیم نمی‌گیرد، همان‌قدر که پول می‌دهند مدال هم بخواهند، ما با مربیان و کشتی‌گیران دراین‌باره تصمیم می‌گیریم.

باج خواهی؟
دبیر با اشاره به حواشی کمیسیون ورزشکاران، تصریح کرد: کمیسیون ورزشکاران مهندسی‌شده بود، صالحی امیری هم قول داده بود.در هیئت اجرایی می‌گویند من باج می‌خواهم اما این طلب کشتی است، چه باجی؟ من حرف‌های زیادی دارم، کمیته بودجه متفرقه را رشد داد نه بودجه قهرمانی را. قبل از انتخابات کمیته ملی المپیک مفصل صحبت می‌کنم. دنبال جنگ و دعوا نیستم، فقط حق کشتی را بدهند. درباره نحوه پخش بودجه کمیته ملی المپیک هم توضیح خواهم داد، درباره دروغ‌هایی که گفته‌اند و تهمت زده‌اند، صحبت می‌کنم.

نبرد با آمریکا
وی درباره کشتی ایران و آمریکا، تأکید کرد: از دستگاه‌های امنیتی تشکر می‌کنم که ورود نداشتند و این مبارزه فقط یک دیدار دوستانه است. گفتم کشتی ما از روس‌ و آمریکا عقب است و هرچه با آن‌ها رقابت کنیم برای ما خوب است. اینجا شکست بخوریم مشکلی نیست و نگاه ما دوستانه بود، اما متأسفانه اتفاقی افتاد که ناراحت شدم،  دروغ‌هایی نوشتند که خوب نبود، مثلاً گفتند من گرین‌کارت دارم. بعد از المپیک سیدنی من هم گرفتم آن موقع خیلی‌ها گرفتند، 7ـ6 سال پیش انصراف دادم و گرین‌کارتم باطل شد.
دبیر در پاسخ به این پرسش که «اگر ویزای یک نفر نرسد، به آمریکا می‌روید؟» خاطرنشان کرد: اگر به یک نفر از همراهان و کشتی‌گیران ویزا ندهند، کل تیم اعزام نمی‌شود. ما آن‌ها را دعوت می‌کنیم، بهترین برخورد را خواهیم داشت و حتی درخواست می‌کنیم در فرودگاه ویزا بگیرند‌.

اختلاف با وزارت
رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه «اختلافی با وزارت ورزش دارید؟» تصریح کرد: اختلافی با وزارت ورزش نداریم، سجادی قول داده است این هفته پول بدهد. او رفیق ماست و هم‌دوره من بوده و خواهش می‌کنیم به ما کمک کند، چون بازی‌های آسیایی نزدیک است، اکنون وقت کمک و حمایت است. چرا از کمیته ملی المپیک ناراحتم؟ چون پول یک ماه قبل از بازی‌های آسیایی به درد نمی‌خورد. 14میلیارد از وزارت ورزش طلبکاریم و مخلص وزارت هم هستیم، امیدواریم کمک کنند تا در بازی‌های آسیایی و همین طور المپیک پاریس نتیجه بگیریم، دنبال تشنج نیستم و می‌دانم چقدر نتایج کشتی در المپیک و بازی‌های آسیایی مهم است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه