آیینه شعر آیینی

کتاب «آیینه‌های رضوان» رونمایی شد

آیینه شعر آیینی

همزمان با هفته پژوهش، در آیینی، یکی از آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حوزه شعر رضوی با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
به گزارش آستان‌نیوز، کتاب «آیینه‌های رضوان» عنوان اثری است که در حوزه شعر رضوی توسط مصطفی جلیلیان مصلحی، پژوهشگر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نگاشته شده است؛ این اثر در مراسمی با حضور یاسر احمدوند؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل تالار بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) رونمایی شد.
مصطفی جلیلیان مصلحی که گزیده بهترین غزل‌های معاصر رضوی را در کتاب «آیینه‌های رضوان» گردآوری کرده در این مراسم گفت: این کتاب حاصل پژوهش و تحقیق شعری و ادبی در چهار دهه شعر معاصر رضوی یعنی از سال ۵۸ تا ۹۸ است که گزیده‌ای از بهترین شعر‌ها را برای این کتاب انتخاب کردیم.
به گفته وی با توجه به اینکه برای دو دهه نخست پس از انقلاب اسلامی ایران آثاری منتشر شده است، تأکید بیشتر کتاب «آیینه‌های رضوان» بر شعر‌های دو دهه اخیر است. وی ادامه داد: نزدیک بودن به شعر و زبان روزگار و داشتن نوآوری و ویژگی‌های ادبی از جمله معیار‌های ما برای انتخاب اشعار بوده است تا هم مخاطب عام و هم مخاطب خاص بتوانند از کتاب استفاده کنند. همچنین در انتخاب اشعار نام شاعران مورد توجه ما نبوده و فقط آثار را مورد بررسی قرار داده‌ایم.مصلحی افزود: پژوهنده می‌تواند در این کتاب بهترین اشعار را براساس روش‌های ادبیات معاصر واکاوی کند و این اثر حتی می‌تواند مورد استفاده مخاطبان خاص و عام نیز قرار بگیرد؛ چراکه به گفته کارشناسان، کتاب «آیینه‌های رضوان» می‌تواند آیینه‌ای برای شعر آیینی معاصر ما باشد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه