بازاریان اطراف حرم، الگوی انصاف و نماز اول وقت باشند

تولیت آستان قدس رضوی:

بازاریان اطراف حرم، الگوی انصاف و نماز اول وقت باشند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بازاریان اطراف حرم مطهر باید الگوی انصاف و اقامه نماز اول وقت در کشور باشند.
به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در ابتدای جلسه درس 
مکاسب المحرمه که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، به احادیث و روایات ائمه اطهار(ع) در خصوص اهمیت اقامه نماز اول وقت اشاره و ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین سفارش‌های حضرات معصومین(ع) به‌ویژه حضرت رضا(ع) توصیه به اقامه نماز اول وقت است.
وی جایگاه بازار در فرهنگ اسلامی را بسیار رفیع دانست و تصریح کرد: بازار به سبب رفع نیازهای امت اسلام از ارزش و قداست ویژه‌ای در جامعه اسلامی برخوردار است و رعایت انصاف، سعه صدر، پرهیز از دروغ، ستم و اجحاف در حق مشتریان از ویژ‌گی‌های بازاریان مسلمان است.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: بازار اطراف حرم مطهر باید تجلیگاه فرهنگ، اخلاق و سیره رضوی باشد که یکی از مصادیق آن در کنار رعایت انصاف، ادای نماز اول وقت است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تحقق بازار اسلامی را انس بازاریان به فریضه نماز اول وقت معرفی و تصریح کرد: اگر بازاریان اطراف حرم مطهر هنگام اذان برای دقایقی مغازه‎های خود را تعطيل کنند و به استقبال نماز جماعت بروند، علاوه بر برکاتی که در زندگی و کسب‌وکار آن‌ها خواهد داشت، موجب اثرگذاری فرهنگی در کل کشور خواهد شد.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: کسبه اطراف حرم مطهر عموماً انسان‌هایی مؤمن و همگی ارادتمند به حضرت رضا(ع) و نماز‌خوان هستند، اما چه‌بهتر است که به احترام امام رضا(ع) این نماز را اول وقت و به جماعت اقامه کنند تا پديده‌ای زيبا و اثرگذار در جوار حضرت رضا(ع) رقم بخورد.
وی اقامه نماز اول وقت بازاریان را موجب الگوگیری و افزایش اعتماد مشتریان در خرید دانست و گفت: نماز اول وقت سبب برکت کسب‌وکار و افزایش رزق و روزی می‌شود و اشاعه این فرهنگ در میان بازاریان موجب تسری آن در جامعه خواهد شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ادامه با طرح این سؤال که غربت امام رضا(ع) به چه معناست؟ توضیح داد: آن زمانی امام رضا(ع) غریب الغرباست که افراد اندکی به توصیه‌ها و دستورات ایشان عمل کنند. نماز اول وقت یکی از توصیه‌های مهم امام رضا(ع) و تعیین کننده سرنوشت انسان در دنیا و آخرت است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه