در همه عرصه‌ها نیازمند «حاج‌قاسم»‌ها هستیم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

در همه عرصه‌ها نیازمند «حاج‌قاسم»‌ها هستیم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: راز محبوبیت حاج‌قاسم در خلوص ایشان خلاصه است و آن شهید بزرگوار اثبات کرد عزت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است.به گزارش آستان‌نیوز، دکتر مالک رحمتی در ابتدای مجمع عمومی سالیانه شرکت سامان ‌بازار رضوی ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: هنوز با گذشت دو سال از شهادت حاج‌قاسم سلیمانی، ایران زمین غمناک و اندوهگین است.

وی افزود: الگو بودن آن بزرگمرد وظیفه را برای تمام کسانی که امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند، سخت‌ می‌کند و در واقع باید بگوییم در همه عرصه‌های کشور نیازمند حاج‌قاسم‌هایی هستیم که مجاهدانه و هوشمندانه شرایط حال حاضر مردم عزیز و کشور را درک کنند و جامعه را با ایجاد وحدت و یکپارچگی به مرحله توسعه، پیشرفت و تکامل سوق دهند.
دکتر رحمتی اظهار کرد: امروز یکی از مهم‌ترین مشکلات و نارضایتی‌هایی که ملت عزیز از آن رنج می‌برند، مسئله معیشتی و اقتصادی است و این امر می‌طلبد که حاج‌قاسم‌هایی در این عرصه وارد شده و با نگاه و رویکردهای الهی مکتب حاج‌قاسم سلیمانی گره از کار مردم باز کنند و ما نیز در بنیاد بهره‌وری موقوفات، این وظیفه سنگین را بر دوش خود احساس ‌می‌کنیم و همان‌ گونه که حاج‌قاسم عزیز و بزرگوار، جان و مال و عمر و خانواده خود را برای دستیابی به عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طَبَقِ اخلاص گذاشت، به ایشان تأسی کنیم.

جانشین‌پروری در مکتب متعالی و خالصانه حاج‌قاسم
وی با تأکید بر جانشین‌پروری در مکتب متعالی و خالصانه حاج‌قاسم سلیمانی بیان کرد: حاج‌قاسم‌ اگر چه آسمانی بود اما از خاک وطنمان، همین ایران اسلامی و از دامان مادران پاک همین دیار برخاست و شاید در این حوزه باید چشم‌های خود را بشوییم و جور دیگری به این صحنه بنگریم و میدان را فراهم کنیم تا حاج‌قاسم‌های متعددی را پرورش داده و شاهد رشد آن‌ها باشیم. در این زمینه، کافی است مؤلفه‌های محبوبیت ایشان در داخل و خارج از ایران و تأثیرگذاری آن بزرگوار در فضای وجودی خود و در فضای محیط کاریمان را ایجاد کنیم که با اعتماد به جوانان مؤمن و انقلابی و کار جهادی این مهم عملیاتی می‌شود. مالک رحمتی با تأکید بر اینکه سرّ موفقیت سردار دل‌ها خلوص ایشان است، ادامه داد: این اصل ثابت شده است که هر جا انسان بتواند خود را ندیده و خداوند را در همه امورش ببیند توانسته در نقشش مؤثر واقع شده و موفق باشد؛ چراکه اعتبار همه امور به رنگ و بوی الهی آن است و هر چه کاری برای خداوند باشد به همان اندازه ماندگارتر و مؤثرتر خواهد بود.
وی همچنین تبیین کرد: یکی از وجوه نگاه‌های ایشان به امور نظام و کشور پرهیز از نگاه‌های تک‌بعدی و جریانی و تأکید بر جامع‌نگری و نگاه فراجناحی بود که با این دیدگاه، مصر و معتقد بودند که منافع ملی و اساس نظام جمهوری اسلامی و حقوق مردم عزیز همواره باید در اولویت  و حاکم بر سایر مسائل باشد؛ فلذا در این نگاه، به دنبال مقصر بودن و بهانه‌های مدیریت‌های قبلی یا نبود امکانات و شرایط و مسائل حاشیه‌ای از این قبیل، معنا نخواهد داشت؛ کما اینکه این شهید بزرگوار ثابت کردند در کمترین زمان و با حداقل امکانات بیشترین موفقیت‌ها را می‌توان کسب کرد و نوع نگاه موجب می‌شود در مکتب حاج‌قاسم هیچ بن‌بستی معنا نداشته باشد.
همواره تابع محض ولایت
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اصل تبعیت از ولایت در مکتب و سبک زندگی حاج‌قاسم سلیمانی گفت: آنچه حاج‌قاسم در رفتار و عملش به ما نشان داد این بود که همواره تابع محض ولایت بوده است. در واقع ایشان اثبات کردند که در این روزگار پیچیده‌ که دشمن از کوچک‌ترین فرصتی برای ضربه زدن به ستون و خیمه این نظام که ولایت فقیه است، غفلت نمی‌ورزد، عزت مؤمن در تبعیت محض از ولایت است.
دکتر رحمتی اذعان کرد: اگر بخواهیم رضایت امام زمان(عج) را داشته باشیم باید تابع محض ولایت فقیه باشیم. تاریخ چهار دهه گذشته ثابت کرده است هر جا که خود را با ولایت فقیه تنظیم کردیم موفق بوده و هر جا که به اشکال مختلف و کلمات متعدد و متجدد مقابل ولایت اجتهاد کرده‌ایم و انحراف داشته‌ایم همان جا ضربه خورده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز به عنوان پیروان مکاتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) و حاج‌قاسم سلیمانی باید بدانیم این است که خود را تابع محض ولایت بدانیم که راه نجات همین تبعیت از ولایت فقیه است و امیدواریم از روح ایشان کمک بگیریم و در این برهه از زمان وظیفه خود نسبت به این نظام را به نحو احسن و اکمل انجام دهیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه