زنگ پویش مردمی ایران سرسبز

زنگ پویش مردمی ایران سرسبز

امروز هشتم دی‌ماه زنگ پویش «مردمی ایران سرسبز، ایران قوی و هر ایرانی یک درخت» از شهر مقدس مشهد و جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) به صدا درمی‌آید و همزمان در دیگر استان‌های کشور هزاران بذر و نهال توسط گروه‌های مختلف مردمی تقدیم زمین می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، پویش مردمی ایران سرسبز فرصتی است تا با حضور اقشار مختلف مردم و گروه‌های جهادی، پوشش گیاهی در کشور احیا و فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی در جامعه نهادینه و ترویج شود.
سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر حسب وظیفه هر ساله با اجرای طرح‌های احیای جنگل‌ها، مراتع و مدیریت آبخیزها نسبت به سرسبزی و افزایش پوشش گیاهی تلاش می‌کند و امسال نیز در تداوم همین مسیر ابتکارات گسترده‌ای با همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهاد‌های اجرایی در قالب اسنادی مدون با عنوان «سند شجره» را در دستور کار قرار داده که دستیابی به امنیت زیستی و انسجام ملی در احیای سرزمین از مهم‌ترین اهداف پیش‌بینی شده در این سند است.
پویش مردمی ایران سرسبز، ایران قوی و هر ایرانی یک درخت یک پویش مردمی و دائمی است که با مشارکت مردم و 70دستگاه و نهاد اجرایی در کشور راه‌اندازی شده و چشم‌انداز آن نیز ایرانی سرسبز و ایرانی قوی است.
پویش ملی ایران سرسبز با اجرای عملیات نهال‌کاری و بذر‌کاری امروز هشتم دی ماه ساعت13 با حضور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیران اجرایی خراسان رضوی و اقشار مختلف مردم در کمربند سبز ارتفاعات جنوبی شهر مشهد آغاز و به صورت هماهنگ و همزمان در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه