رونمایی از«قصه فاطمیون‌» در کنگره جبهه مقاومت

با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد

رونمایی از«قصه فاطمیون‌» در کنگره جبهه مقاومت

مجموعه کتاب سه‌جلدی «قصه فاطمیون» از انتشارات آستان قدس رضوی (به‌نشر) در کنگره بین‌المللی جبهه مقاومت، یادبود شهدای مهاجر مدافع حرم با حضور سردار اسماعیل قاآنی؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم رونمایی شد.

به گزارش آستان‌نیوز، سردار اسماعیل قاآنی در این مراسم ضمن رونمایی از این مجموعه کتاب، به یادگار روی پوستر این مجموعه نوشت: «بسمه ‌تعالی، یاد همه شهدای عالی‌مقام، شهدای جبهه مقاومت حرم گرامی باد».
مجموعه سه‌جلدی قصه فاطمیون با عنوان‌های «ناهمزاد»، «عزیزم ذوالفقار» و «آذرگون» روایتگر داستان زندگی سه فرمانده شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون است که امیر سعادتی و کاظم طلایی به ترتیب دبیری طرح و مدیریت هنری چاپ آن را برعهده داشتند.
کتاب «ناهمزاد» نوشته مجید تربت‌زاده، روایتی داستانی از زندگی شهید رضا بخشی، جانشین فرمانده لشکر فاطمیون است که در ۸۸ صفحه منتشر شده است.
«رضا بخشی» در نهم مهر ۱۳۶۵ در مشهد و در خانواده‌ای مهاجر و افغانستانی به دنیا آمد. تحصیلات دانشگاهی و حوزوی داشت، دانشجوی برتر و نخبه «جامعه المصطفی العالمیه» بود و دانشگاهی در مسکو برایش بورسیه تحصیلی فرستاده بود اما او با انتخاب نام جهادی «فاتح» دانشگاه شهادت را برگزید و در ۹ اسفند ۱۳۹۵ در «تَل‌قرین» سوریه و در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی آسمانی شد.
کتاب «عزیزم ذوالفقار» نوشته رضا وحید، روایتی داستانی از زندگی شهید حسین فدایی با نام جهادی ذوالفقار است که در ۱۶۸ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.
«حسین فدایی» با نام جهادی «ذوالفقار» در سال ۱۳۵۲ در افغانستان به دنیا آمد. در جوانی جذب گروه‌های مجاهد شد و به جنگ با نیروهای کمونیست پرداخت و در سال ۱۳۶۹ به ایران مهاجرت کرد. او ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ عازم سوریه شد و نام جهادی «ذوالفقار» را برای خود برگزید. این فرمانده در ۱۷ آذر ۱۳۹۴ در حومه شهرک «نبل الزهرا» به شهادت رسید.
کتاب «آذرگون» نوشته ام‌البنین ماهر، روایتی داستانی از زندگی شهید سیدحسین حسینی است که در ۲۱۶ صفحه روانه بازار نشر شده است.
«سیدحسین حسینی» با نام جهادی «سید» در یکم فروردین ۱۳۴۵ در شهر «اُرُزگان» افغانستان چشم خانواده‌اش را روشن کرد. 6سال بیشتر نداشت که همراه دایی‌اش به ایران آمد. در ایران کار کرد، درس خواند و دارای همسر و فرزند شد. سپس زیر لوای سپاه محمد(ص) برای مبارزه با طالبان به افغانستان بازگشت و هفت سال جهاد کرد. هنوز گرد و خاک جنگ در شهرهای کشورش نخوابیده بود که جلادان داعش پرچم‌های سیاهشان را در سوریه و عراق نشان دادند. او که دلبسته اهل بیت پیامبر(ص) بود، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ عازم جهاد شد و چهار ماه بعد در شهریور در «غوطه شرقی» دمشق به شهادت رسید.
این مجموعه سه‌جلدی در قطع رقعی و شمارگان هزار نسخه توسط انتشارات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی برای تهیه این کتاب‌ها می‎توانند به فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های آن در سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی کتاب به‌نشر به نشانی www.behnashr.com مراجعه کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه