شمارش معکوس برای خانه‌تکانی زمستانی آبی‌ها

ترافیک در فهرست بازیکنان مازاد نکونام

شمارش معکوس برای خانه‌تکانی زمستانی آبی‌ها

استقلالی‌ها در انتظار رونمایی سرمربی تیمشان از فهرست مازادش هستند؛ هر چند که بارها خبر اعلام فهرست مازاد از سوی نکونام تکذیب شده اما به نظر می‌رسد در پنج بازی منتهی به شروع نقل‌وانتقالات زمستانی، فهرست موردنظر سرمربی آبی‌ها سرانجام تدوین خواهد شد و در این مسیر، بازیکنانی هستند که برای عدم حضور در این فهرست راه سختی را در پیش‌روی خود دارند. در این میان، به نظر می‌آید 6 بازیکن نزدیک‌تر از سایر همبازیانشان به فهرست مازاد جواد نکونام هستند.


آبی‌پوشان پایتخت در خط دفاعی با کمبود بازیکن مواجه هستند و این مسئله سبب شده روزبه چشمی در پستی غیرتخصصی به کار گرفته شود. در این میان به نظر می‌رسد جعفر سلمانی سخت‌ترین مسیر را نسبت به سایر رقبایش در خط دفاعی استقلال برای تداوم حضور در فهرست آبی‌ها داشته باشد. سلمانی برخلاف فصول گذشته، مهره مورد اعتماد جواد نکونام برای حضور در ترکیب اصلی نیست و تنها چهاربار در این فصل شانس حضور در ترکیب اولیه آبی‌ها را بدست آورده و مسیر دشواری برای حفظ جایگاه خود در فهرست آبی‌ها دارد؛ به‌ویژه آنکه رضا میرزایی قرار است در نقل‌وانتقالات زمستانه به فهرست آبی‌ها اضافه شود و توانایی او در پست دفاع چپ سبب شده بیش از پیش جایگاه سلمانی به خطر بیفتد و پنج مسابقه سرنوشت‌ساز در انتظار او باشد.
خط هافبک استقلال برخلاف خط دفاعی این تیم، ترافیک شدیدی دارد و چشمی، حامدی‌فر، رضاوند، مهری، مهدی‌پور، محمدحسین زواری و زبیر نیک‌نفس گزینه‌های حضور در خط هافبک استقلال هستند. با توجه به اینکه نکونام نیم‌نگاهی به جذب هافبک خارجی در بازار زمستانه دارد، جدایی یک یا دو بازیکن از خط هافبک آبی‌ها دور از ذهن نیست. با توجه به فرصت بازی‌ای که سرمربی استقلال در اختیار بازیکنان خط هافبک استقلال قرار داده، به نظر می‌آید نیک‌نفس و زواری نزدیک‌تر از سایر بازیکنان به درهای خروجی باشند. نیک‌نفس در این فصل  پنج‌بار در ترکیب اولیه آبی‌ها به میدان رفته و زواری هم تنها یک‌بار در قامت یار جانشین در هفته نخست برای استقلال بازی کرده است. این دو بازیکن برای تغییر دیدگاه‌ها نسبت به سوی خود، پنج مسابقه مهم و سرنوشت‌ساز را در پیش‌روی خود می‌بینند.
مطهری کاملاً از ترکیب اولیه استقلال دور شده و آخرین‌بار در هفته سوم برای آبی‌ها در ترکیب اصلی به میدان رفت. او حالا برای حضور در ترکیب اولیه رقبای سرسختی چون بلانکو و رمضانی را در مقابل خود می‌بیند و همین مسئله باعث شده در خط حمله استقلال، این مهاجم باتجربه جزو گزینه‌های نزدیک به خروج از فهرست آبی‌ها باشد. بابایی هم در این فصل بیش از آنکه برای آبی‌ها به میدان برود، مشغول مداوا بوده و کاملاً از فرم خوب خود فاصله گرفته و دور از ذهن نیست که نام او به عنوان یکی از گزینه‌های مازاد در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه از سوی جواد نکونام مطرح شود.
امیرعلی صادقی هم که در فصول گذشته در فهرست استقلال حضور داشت و فرصت بازی چندانی بدست نمی‌آورد، در فصل جاری هم چنین شرایطی را تجربه می‌کند و گفته می‌شود احتمال جدایی او در بازار زمستانه محتمل است و این امکان وجود دارد که باتوجه به شرایط سنی این وینگر جوان، او با قراردادی قرضی از جمع آبی‌ها جدا شود. 
آن‌طور که به نظر می‌آید، زمستان پرخبری در انتظار استقلالی‌هاست و نکونام احتمالاً به سراغ تغییر و تحولات چشمگیری در فهرست تیمش خواهد رفت؛ البته اگر به مانند ابتدای فصل، مشکلات مالی و سقف بودجه سد راه سرمربی آبی‌ها نشود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه