باید با قلبمان دو بازی بعدی را هم ببریم

سعید عزت‌اللهی در گفت‌وگو با قدس:

باید با قلبمان دو بازی بعدی را هم ببریم

سعید عزت‌اللهی یکی از بازیکنان با تجربه تیم ملی که در بازی با ژاپن زحمات زیادی در ترکیب تیم ملی کشید براین باور است که تیم ملی هنوز به دستاوردی در جام ملت‌های آسیا نرسیده است.


بازی مهمی را درجام ملت‌های آسیا بردید و یک قدم به جام نزدیک شدید. 
همین طور است. نیمه دوم بچه ها از جان و دل مایه گذاشتند. نمی‌خواستیم با جام خداحافظی کنیم. تمام هدفمان برد بود. شکر خدا به هدفی که در ذهن داشتیم رسیدیم. 

چرا نیمه اول شرایط بدی در تیم ملی حاکم بود؟ 
کمی تحت تأثیر نتایج قبلی ژاپن قرار داشتیم. اما در نیمه دوم حال و هوای ما عوض شد. بین نیمه هم قسم شدیم این بازی را ببریم. می‌دانستیم برنده خواهیم. شد. ژاپن در نیمه دوم اسیر فوتبال ما بود و هیچ حرفی برای گفتن نداشت. نشان دادیم واقعاً مدعی قهرمانی هستیم و جام می‌خواهیم. یک فوتبال ناب ایرانی را به نمایش گذاشتیم. 

حالا باید با قطر بازی کنید
قطر میزبان است و برنامه دارد. ما نباید از این تیم غافل شویم. اصلاً بازی ساده‌ای پیش رو نداریم. بازی بسیار سختی است. حتی سخت‌تر از بازی با ژاپن. باید با هوش باشیم. بی‌گدار به آب نزنیم و با همه وجود بازی کنیم. با همان فوتبالی که در نیمه دوم مقابل ژاپن بازی کردیم باید وارد میدان شویم و اجازه ندهیم حریف بازی را در دست بگیرد. 

قبل از جام ملت‌ها در یک بازی تدارکاتی چهار گل به قطر زدید
بازی تدارکاتی ملاک نیست. این‌جا حال وهوای خاص خودش را دارد. قطر میزبان است. دوره قبل هم قهرمان شده ومدافع قهرمانی محسوب می‌شود. نباید این تیم را دست کم بگیریم. باید با قدرت مقابل قطر بازی کنیم. این بازی شرایط خاص و متفاوتی دارد. 

فکر می‌کنی تیم ملی با سیستم هجومی مقابل قطر بازی کند؟ 
هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. اینکه چه طور بازی کنیم را مربیان مشخص خواهند کرد اما واقعیت این است که گاهی دیگر تاکتیک جواب نمی‌دهد و این قلب بازیکنان است که نتیجه را تعیین می‌کند. مهم‌ترین موضوع در این بازی این است که باهوش باشیم و با همه وجود بازی کنیم و بدانیم با بردن ژاپن چیزی بدست نیاوردیم. ان‌شاء‌الله برای رسیدن به جام قهرمانی باید دو برد دیگر بدست آوریم. یکی مقابل قطر و یکی هم مقابل برنده بازی اردن و کره جنوبی. 

فکر می کنی کدام تیم از آن سو به فینال بیاید؟ 
اردن تیمی فیزیکی است و کره هم بازیکنان تعیین کننده بسیاری دارد که از لحاظ تاکتیکی شرایط خوبی دارد. هر دو تیم خوب هستند اما بازی‌های اردن نشان می‌دهد تا این جا تیم بهتری بودند، اما در فوتبال هر اتفاقی ممکن است.

چقدر شانس قهرمانی برای تیم ملی قائل هستی؟
پس از هجمه‌هایی که علیه تیم ملی چه در داخل و چه در خارج کشور شکل گرفت بچه‌ها هم قسم شدند دست خالی از قطر برنگردند. شرایط تیم بسیار خوب است و این بهترین فرصت برای رسیدن به آرزوی دیرینه همه فوتبالی‌هاست.

خبرنگار: حمیدرضا عرب

برچسب ها :
ارسال دیدگاه